Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Klímatisztításhoz kell-e...

Klímatisztításhoz kell-e végzettség? Ha nem, melyik teáor számon tudom felvenni a vállalkozáshoz?

Figyelt kérdés

Eddig kaptam mindenféle választ, így kérem csak az válaszoljon, aki nem "szerintem"-el kezdi.


Én magam nem gondolnám, hogy szükség van egy kb 700000Ft-os képzésre, 4 csavar kicsavarásához és némi mosáshoz, de van aki szerint igen.


Klímatisztítás néven nem szerepel teáor szám a listában. A klíma karbantartást erősnek gondolnám erre a munkára.


Ipariamara se volt a topon a kérdésben.

Valakinek van erről biztos tapasztalata?



febr. 6. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy csak klíma mosás.

Olyan van, hogy időszakos karbantartás aminek része a mosás is.

Ezen kívül ellenőrzöd a gép paramétereit, ha valami nem megfelelő megjavitod.

Akár töltesz rá hűtőközeget, vagy szivárgást keresel, de lehet mechanikai hibát haritasz el, esetleg elektromos alkatrészt cserélsz.


Ehhez szükséged van egy villanyszerelő és egy klímás végzettségre és f-gáz vizsgára.


Persze, ha te csak pancsoni jársz ki ugyanazért a pénzért mint más karbantartani, az szíved joga.

febr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Klímához csak végzettséggel nyúlhatsz hivatalosan!

Nemhivatalosan azt csinálsz amit akarsz csak nem számlázhatsz róla meg a fogyasztót sem tévesztedted meg!

plusz a gyártói garancia ugrik a klímáról ha nem szakvégzettségű ad róla számlát!

Mondjuk m.n.s tevkörökben keresgélj vagy vegyél számlát klímástól (nehéz lesz).

Vagy max azokhoz nyúlsz amik már nem garisak!

febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Villanyszerelő végzettséggel én már dolgoztam lévtechnikai karbantartóként a bkv nál és sztem folyamatosan hirdetik azóta is a melót ergo te vállalkozóként is adhatsz számlát légtechnikai karbantartásról ha csak egy villanyszerelői végzettséged van.

Villamos energia törvény van de klímásról még nem hallottam!

febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az f gáz vizsga sőt külön gáz nélkül is fel lehet rakni a klímát mivel tartalmazza a hűtőközeget a gép alapból ahogyan egy hűtőláda is! Rátölteni csak 3méter csőhossz után szükséges szóval a klímások inkább lefejteni szoktak a gyári készletből mint rátölteni! így szinge yoysm kell külön gázt venniük!
febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Ha nem bontod meg a kalorikus kört, akkor nem kell képesítés. De ha komolyan akarod csinálni, akkor kell villanyos végzettség a kötéseket ellenőrizni, vagy feszültséget ellenőrizni. Ha hibára áll ki a gép, lehet gázt is kell tölteni, oda meg F-gáz vizsga kell. Nem ciki, amikor kimosod a klímát, és kérik hogy ellenőrizd le, hogy a gáz elég-e bent, azt már nem tudod vállalni?
febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Ez kb pont annyira lenne ciki mint a gumisnál ha nem csinálják meg neked a szélvédőcserét...

Hát nem fura?

febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos nem lettem előrébb.


A kérdésekre felelve.

Igen csak pancsolni megyek, de nem, nem karbantartás árban. De lehet tisztább munkát végzek mint a papírral rendelkező, habbal közeget befújó, és majd a "kondenzáció lemossa" típusú karbantartók :D


Villanyszerelő végzettségem van, de annak sok köze sajna nincs ehhez, a teáor szerint se.


Nem ciki, mivel tisztításra mentem és nem karbantartásra. Ebben régimódi vagyok, de azzal kezdek minden munkát, hogy nyomtatványt elő és leírom mit kér az ügyfél, ha ettől eltér az már egy új történet lesz. Ha kiáll hibára és nem tudok vele mit kezdeni. Elhívom klímás ismerőst, megmondja, hogy én voltam-e a hülye, ha igen fizetek, vagy a biztosító fizet.

Nem egyszer hívtak már ki, hogy a szaki elfúrta a mértet. Nincs azzal semmi gond, előfordul, akinek van hozzá papírja és tudása, megcsinálja.


Ha van valaki aki esetleg fixen megtalálta a legális kiskaput erre, még várom.

febr. 12. 07:07
 8/10 anonim ***** válasza:
És mi a terved? Meghirdeted, hogy "Klímatisztítást vállalok!", aztán, ha hívnak, hogy karbantartás meg javítás, akkor magyarázkodsz, hogy bocsi, de én csak tisztítást hirdettem?
febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ózonnal stb vel is szoktak fertőtlenítést szűrōcserét hirdetni, be lehet látni ha valamkhez nem értetek!
febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kezdjed el kérdező aztán majd az alakuló számokon megláfod, hogy megéri e.

Én is így leszek a társasházkezeléssel meg nekem is van villanyszerelőim (meg még más is) aztán úgy rakom össze belőlük a portfóliót ahogy lehet meg amire kereslet lesz!

Megcsinálom én a bojlert is ha kell, de még a defektes kereket is!

febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!