Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Billingoval számlázok. Tényleg...

Billingoval számlázok. Tényleg muszáj az e számla időbélyeg rá?

Figyelt kérdés

Korrepetálással foglalkozok, online, utalással fizet mindenki szinte.

Eleinte ingyen számláztam, Katásként, de felhívott a billingó, hogy tudtam-e, hogy az ingyenes csomagban nincs időbélyeg, és így csak akkor érvényes az elektronikus számla, ha postán is elküldöm, és kinyomtatva tárolom. Ez igaz?

Az éves díj vagy 20 ezer ft, ha szeretnék rá időbélyeget.


márc. 5. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor ervenyes ha kinyomtatva tarolod? Igen.


Csak akkor ervenyes ha postan elkuldod? Nem.

[link]


“A kinyomtatást nem kötelező a kiállítónak elvégezni, ezt megteheti a címzett is. Például, ha elektronikusan megkapja és maga kinyomtatja.”

márc. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Állíts ki papíralapú számlát a billingoval és akkor nem kell időbélyeg. Elküldöd emailben és a másik oldal nyomtatja.


Nem fizetnék ilyenért pluszban.


Az e-számlát nem kötelező kinyomtatva tárolni.

márc. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy is magánszemélyeknek a számla csak a kiállítói oldalon fontos. A magánszemélyt szerintem mérsékelten izgatja.
márc. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Undorító lehúzásokkal próbálkozik már egy ideje a billingo, félrevezetik a telefonban az embereket. Sajnos sokan bedőltek felénk is.
márc. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szamlazz úgy működik, hogy az ingyenes verzióban csak papíralapú számlázást lehet csinálni, azaz ez nem lesz elektronikus számla.


Az elektronikus számla szerintem mindenképp elektronikusan aláírt és szerintem időbélyegző is van rajta, ha jól sejtem.


Ha keveset számlázol, akkor simán állíts ki papír alapú számlát és kész, a nav rendszerben az is benne lesz, a billingoban is látni fogod. A szamlazz-ban van annyi nehezítés, hogy év végén a számlákat le kell menteni, mert a következő évben csak akkor számlázhatsz, ha zárod az előző évet. Ha zárod, akkor a számláid az előző évről nem lesznek láthatóak és ha meg akarod nézni, akkor fizetni kell érte.

márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elküldöd e-mailben, a vevő kinyomtatja a papír alapú számlát, nem kell elektronikus számla.


Szükség esetén meg nyomtatod, ha jobban esik úgy tárolni.


A telefonos értékesítőik nagyon agresszívek, mindent is rád akarnak sózni.

márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!