Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Facebook hirdetések utáni...

Facebook hirdetések utáni adózásnál kell ÁFA bevallást készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem rég kezdtem el hirdetni Facebook-on fizetett hirdetések formájában. AAM egyéni vállalkozó vagyok és a könyvelőm szerint a külföldről bejövő számlákról ÁFA bevallást kell készíteni.


A Facebook esetében a Google Írország állítja ki a számlát.


Van erről valami információtok, tényleg így lenne, vagy félreértett valamit? Mert én eddig azt hittem, hogy átalányadózásnál csak az általam kiállított számlák számítanak, de én nem vagyok könyvelő.


Köszönöm a segítséget!



márc. 5. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez független az átalányadózástól. Mivel te közösségi szolgáltatást veszel igénybe, ezért kell áfabevallást és közösségi összesítő jelentést is beadni, annak ellenére, hogy áfamentes vagy. Még áfafizetési kötelezettség is előfordulhat.
márc. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi szépen. Magánszemélyekre is ugyanez vonatkozik? Mert a vállalkozás elindítása előtt már futtattam pár hirdetést.


Illetve ezek a számlák annyira gyengék a Facebook részéről, hogy nem a saját nevem szerepel rajta, hanem a hirdetési fiókomé, amiben a weboldalam neve szerepel, illetve az adószámom sincs rajta.

márc. 5. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha magánszemélyként hirdetsz, akkor a facebook alapból rászámolja a 27%-os áfát.

Ha vállalkozóként hirdetsz, akkor a hirdetési oldaladon be tudod állítani a cégnevet meg a közösségi adószámot is, akkor fogja áfa nélkül számlázni.

márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így már tiszta lett minden. :)
márc. 5. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!