Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tényleg elveheti a kormány a...

Tényleg elveheti a kormány a saját cégedet, ha úgy kívánja az érdeke, vagy ezt csak a baloldal terjeszti?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásba fogtam 6 évvel ezelőtt és most eléggé megy a szekér, lassan elérjük az évi másfél milliárdos forgalmat. Kicsit aggódok, mert egyáltalán nem vagyok kormányközeli, külföldi megrendeléseim vannak többnyire és már kaptam ajánlatot a cégemre, de nem akarom eladni.

Ha nem állok kötélnek, tényleg elveheti a kormány erőszakkal?


márc. 6. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen egy jogállamban az EU-n belül nincs olyan, hogy erőszakkal nyíltan elvesznek egy céget.

Olyan viszont van, hogy ha a NER szemet vet egy cégre, akkor "visszautasíthatatlan ajánlatot" tesznek, azaz nyilvánvalóvá teszik, hogy ha nem adod el nekik, akkor gáncsolni fognak, ahol tudnak: pl rád szabadítják a NAV-ot, hogy kukkantsanak be a sejhajodba is.


Lásd: Vodafone és Digi megvásárlása.

márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nincs baloldal, meg jobboldal, az csak a színház a népnek.

Igen, az van, hogyha valaki hatalomközeli báttyának megtetszik a céged, akkor megkeresnek, elsőre csak kicsit pofátlan ajánlattal, ha nem állsz kötélnek jönnek a "vizsgálatok", az ajánlatok pedig mennek lefele.

Ez pontosan így működött a NER előtt is, csak most már nem is próbálják diszkréten csinálni.

márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem egészen úgy "erőszakkal" ahogy te gondolod.


De pl. elkezdhetnek veled úgy konkurálni, hogy a végén kiszorítanak a piacról, mert a fideszcsókosokkal nem tudsz versenyezni. Vagy ráduszítják a NAV-ot, hogy folyamat járjanak a nyakadra, míg találnak valami vesszőhibát a könyvedben, aztán a gatyádat is lebüntetik, és addig nyírnak míg földönfutóvá nem tesznek.

márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

"Saját vállalkozásba fogtam 6 évvel ezelőtt és most eléggé megy a szekér, lassan elérjük az évi másfél milliárdos forgalmat."

A forgalom önmagában semmit nem mond el egy cégről, attól még lehet masszívan veszteséges, az meg kinek kellene...?

márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
El bizony, valószínűleg el is fogja, ha tényleg jól megy.
márc. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha ilyen einstandolas szeru kisajitatasra gondolsz olyan nincs. Meg itt sem. Max haboruban, lasd Ukrajna.


De ahogy felettem irjak mas modok vannak. Siman el lehet barkit lehetetetleniteni. Es csak az egyik opcio a konkurencia. Nehez elkepzelni hogy van ma a vilagon olyan ceg ahol ne lehetne talalni barmi hibat amiert meg lehet valakit buntetni.

márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cukorgyárak, áramtermelés, műtrágyagyártás, szemétszállítás és kezelése, abroncs újrahasznosítás, stb.
márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!