Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó használhat...

Egyéni vállalkozó használhat vállalkozási fantázianevet? Vagy minden esetbven csak a "tevékenység" meg a személyes neve és az "ev"-t lehet kiírni? Sajnos elég balfék nevem van amivel rettenetes lenne vállalkozni, de kft-re nem telik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

márc. 22. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Használhat, be is lehet jelenteni, de a számlán, szerződéseken kötelező a valós név feltüntetése.
márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A valós név is, vagy csak és kizárólag a valós név?


Ha a bélyegzőmön a fantázianév van, meg apróbetűsen a saját nevem adó meg bankszámlaszám, az úgy megfelelő?

márc. 22. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Így van, 101E-n lehet jelenteni, de sok értelme nincs, mert ahogy az egyes is írja a szerződéseken és számlákon a saját neveddel kell futni.
márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Az én bélyegzőm is úgy van. Nagy betűkkel a fantázianév, alatta a rendes nevem, székhely, adószám, bankszámlaszám.
márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszöntem!
márc. 22. 08:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy volt, mint a 4-es válaszolónak.
márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Le kell szerződtetni a nevet, pár ezer forint, és ott megtudják mondani hogy már foglalt e vagy nem.
márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!