Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Azzal foglalkozni, hogy...

Azzal foglalkozni, hogy olcsón venni és drágán eladni etikátlan ugye?

Figyelt kérdés
Ez olyan mint a csalás nem?
márc. 28. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Attól függ mit!
márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Ez alapján mindenki csaló, a munkahelyedtől kezdve a sarki zöldségesig.


Nincs benne semmi etikátlanság. Etikátlanság ott kezdődne, ha a termékedről olyan dolgot állítsz, hogy el tudd adni, amit amúgy nem tud teljesíteni. Pl ha az otthon palackozott csapvízre ráírod, hogy meggyógyítja a rákot.

márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Így működik a kereskedelem.


Ezt csinálja MINDENKI, aki kereskedelemmel foglalkozik.

Na jó, nem mindenki. A piacon Piri néni nem vette a tojást, hanem a tyúkjai tojták. Bár vehessük azt is, hogy olccsón vett gabonát, s a tojást ami lett belőle eladta drágán...

márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nem etikátlan, addig, ameddig a korrekt árképzést (rejtett költségek nélkül) és az áru minőségét, mennyiségét, tulajdonságait korrektül, őszintén feltünteted, és az esetleges reklamációkat korrektül, vevőbarát módon kezeled.


Én pl. nagyon szívesen fizetek valamivel többet egy olyan cégnek, vagy vállalkozónak, amiről/akiről tudom, hogy korrekt, módon intézi a dolgokat, és nem átverős, lehúzós, minőségi a szolgáltatás.


Pl. ezért fizetek akár 4-500 Ft-al többet bizonyos futárszolgálatoknak a házhozszállításért, mint a legolcsóbbnak, mert tudom, hogy jobb szolgáltatást kapok a felárért.

márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Minden üzlet erről szól, hogy minél nagyobb profitot teremtsen.
márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Mar miert lenne etikatlan? Az osszekoto szerepet meg kell fizetni
márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
#7 Szerintem csak trollkodik.
márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mit!
márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!