Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállakozó vagyok. A...

Egyéni vállakozó vagyok. A mai napon megjelent egy kéményseprő. Mi a teendő? A többi lent:

Figyelt kérdés
Tehát adott a lakcímem, ide van bejegyezve az egyéni vállalkozás székhelye, már vagy 15 éve. Most megjelent egy kéményseprő mindenféle előzetes értesítés nélkül, hogy márpedig itt kéménykotrás lesz, merthogy szerintük ide egy CÉG van bejegyezve, 22ezer lesz.... Nade ez egyéni vállalkozás, nem pedig CÉG. Igazából ezen a címen nincs is semmi, csak a levelek jönnek ide, meg ide szól a lakcímkártyám. Most akkor mi van?
ápr. 2. 19:21
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ez csak székhely, nem pedig telephely (is). Ha ez számít valamit....
ápr. 2. 19:29
 2/39 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos ez ilyen, fizetni kell évente:

[link]


Lehet, hogy jobban jársz, ha átrakod az EV székhelyét egy székelyszolgáltatóhoz, vagy esetleg olyan helyre, ahol nincs kémény.

ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
2; van egy olyan ingatlanom, amin se villany, se víz, se épület, se semmi nincs. oda át lehet rakni a székhelyet?
ápr. 2. 19:36
 4/39 anonim ***** válasza:
36%

Székhely = iratok őrzésének a helye, ahol a vállalkozás központi ügyintézése folyik. Így tehát épület nélküli telek nem lehet székhely.


Székhelyszolgáltatónál bérelhetsz székhelyet, ám az többe fog kerülni, mint a kéményseprés díja.

ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Most az vetődött fel, hogy ezek után bármikor megjelenhet az mvm, hogy akkor itt bizony egy cég használja a villanyt, holott nem. Ezért gondoltam arra hogy egy semmivel nem rendelkező területre átjelentem, és kész. Gondolom nem nagyon foglalkozik azzal senki hogy milyen ingatlan. Épp néztem az ügyfélkapun, hogy helyrajzi számos ingatlan is megadható...
ápr. 2. 19:56
 6/39 anonim ***** válasza:
36%
ez egy csalás
ápr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
6; ???
ápr. 2. 20:55
 8/39 anonim ***** válasza:
15%
Kft ès ev is van bejegyezve a lakàsomban, sose kell fizetnem a kèmènyseprőknek
ápr. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
8; milyen lakás?
ápr. 3. 07:08
 10/39 anonim ***** válasza:
45%

"Székhely = iratok őrzésének a helye, ahol a vállalkozás központi ügyintézése folyik."


Ez a mai világban lehet egy üres telek is egy konténer irodával!


Élő példák:


- tüzép

- faiskola

- vaskereskedés

- autóbontó


stb

ápr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!