Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen hivatalos engedélyek...

Milyen hivatalos engedélyek szükségesek ahhoz, hogy házhoz járó fodrász lehessek?

Figyelt kérdés
Valamint arra lennék kíváncsi,hogy minimálisan milyen összegű járulék-költségekkel jár? Nyilván idő kell, mire beindul a vállalkozás,és addig is fizetni kell a járulékokat.Ez mekkora összeget tesz ki,mivel kell kalkulálnom, az anyagköltségen felül?
2010. nov. 16. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Méirt kell ahhoz engedély. Hozzám is jár valaki szájról szájra terjed. A szegény ember nem fecseg.
2010. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Beszélj egy könyvelővel, mire van szükséged, mennyit fogsz fizetni. Szakemberrel konzultálj, mert ő naprakész információkkal rendelkezik. Plusz a Te paramétereid alapján fog számolni, itt meg csak tippeket kapsz.

Ha ez segít, nézd meg ezt: [link]

2010. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg egy szakértővel fogok beszélni. 3 okból szeretném legálisan belevágni: félnék,hogy feketén feljelentene valaki,ha hirdetem a szolgáltatást (pl. egy közeli fodrászüzletből,mert olcsóbb tudnék lenni),szeretném fizetni a TB-t és a nyugdíjjárulékot,hogy részesülhessek egészségügyi ellátásban és majd nyugdíjban is.Nem tudom,hogy az az adómentesség,amely a házi ,családsegítő szolgáltatásokra vonatkozik (pl.babysitter),erre is érvényes-e?
2010. nov. 17. 16:24
 4/4 anonim válasza:
szia. szerintem az utolsó mondatodban leírtaknak nézz utána. lehet benne ráció. mozgáskorlátozottak például.
2010. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!