Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Legális az ha valaki ingatlan...

Legális az ha valaki ingatlan adás-vételekből él meg?

Figyelt kérdés
kell ehhez vmi azon kivül h pénz ? ugy értettem hogy megvennék ingatlanokat felujitanám öket és eladnám:) van ennek vmi törvénybe ütközöje?
2009. jan. 26. 14:40
 1/10 anonim válasza:
szerintem egyáltalán nem
2009. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legális. Nem utkozik torvénybe, sokan csinálják ezt, akinek telik rá :) Persze, az illetékeket és egyéb fizetési kotelezettéget ne hagyd ki a sorból...
2009. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya, ha nem felejtesz el megfelelően adózni utána :) Pl ha saját emberekkel újíttatod fel, akkor legyenek bejelentve, mivel ezzel valamilyen jövedelemhez jutsz, adózni kell utána. Így már nem biztos, hogy annyira jó üzlet lesz.
2009. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Adóznod kell a haszon után. Vagyis, eladási ár mínusz vételi ár, mínusz számlával igazolt anyagköltség és munkabér.

Ha a felújítás idejére oda vagy bejelentve, akkor is hasonló az adózási szabály. Az évekre nem mernék mérget venni, de valami ilyen a logikája:

Ha 15 évig volt a tiéd a ház, akkor nem kell adóznod. Ha 5 évnél kevesebbig, akkor a teljes haszon után. A két időpont között meg sávosan.

2009. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem az eggyik ismerősöm ebből él (nagyon jol). Egy vállalkozó, meg vesz egy telket, felépít rá egy házat (persze nem ő, hanem akit kifizet, hogy megcsinálja) aztán eladja a házat... legálisan, de elég szemét egy dolog
2009. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,és ha nem adózik vki az ingatlanok után az kiderül? és milyen súlyos következménye van?
2009. jan. 27. 12:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, de úgy látszik, hozzáértő nem ír.

Szóval, szerintem a házeladásokat szúrópróbaszerűen nézi az APEH, hogy szerepeltek-e az adóbevallásban. Minket nem kerestek meg anno, 10 évvel ezelőtt.

Azt elképzelhetőnek tartom, hogy a néhány éven belüli eladásokat nagyobb számban ellenőrzik.

Azt tudnád talán csinálni, hogy a megvett házba jelentkezz be, aztán szerezz jó sok számlát, ami fedezi a különbözetet, így nem köthetnek bele a dologba.

2009. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és mivel olyan nagy összegről nem lenne szó, ezért le nem ültetnének, de olyan büntetést kapnál, hogy ne jusson eszedbe mégegyszer a dolog.
2009. jan. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a nagy helyzet hogy ha valaki két éven belül legalább 4 ingatlant értékasít, akkor az áfa törvény alanyává válik, tehát nem a fent leírt szja szerint kell neki adóznia, hanem adószámot kiváltva, számlák kiadásával értékesít és az áfa törvény szerint adózik. Hát ez van. Ha erre rájönnek és nem fizetsz szép "kis" bírságot kaphatsz az apeh-től.
2009. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden Legális ha BEFIZETED UTÁNNA AZ ADÓT!
2009. jún. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!