Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik a feltételei egy webshop...

Mik a feltételei egy webshop üzemeltetésének?

Figyelt kérdés

A tervem, egy egyszemélyes kft alapítása, majd műszaki cikkekkel való kereskedés egy webshopon keresztül.

Ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni:

1. Igaz-e, hogy üzlethelyiség és raktár nélkül is lehet (úgy értem szabad) ezt csinálni, cserébe csak postázni tudok, személyes átvételre a vevőknek nincs módjuk?

2. Gondolom kell készíttetni egy honlapot, ez kb mennyibe kerül? Max hány százezer egy igényes honlap, amin keresztül a vevők megrendeléseket adhatnak le, én pedig nyomon tudom követni azokat, és számlázni is tudok? Aztán csak feltöltöm egy fizetős tárhelyre, igénylek domaint és kész?

3. Milyen számlázó rendszert kell üzemelni, mennyibe kerül a program?

4. A szállítást külső céggel kell végeztetni, vagy amíg nincs nagy forgalom, futárkodhatok én is? Üzemanyagköltséget leírhatom az adóból?

5. Ha pl nokia termékeket szeretnék forgalmazni, kitől tudom megvenni őket és hogyan? Van egy központi forgalmazó cég, vagy a nagykerektől tudom megvenni? Én is először a bruttó árat fizetem, majd visszaigénylem az áfát, vagy nettó áron tudok hozzájutni?

6. Milyen kedvezményes, induló vállalkozást segítő hitelek, állami támogatások vannak, amiket érdemes kihasználni?

Köszönöm, és ha valakinek van bármi egyéb tapasztalata, tanácsa azt is várom!


2011. jan. 17. 15:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2. pont: nem "gondolom", tuti így van, elírtam:)
2011. jan. 17. 15:36
 2/11 A kérdező kommentje:
az ötödikhez közbe megtudtam, hogy be kell mennem a nagykerbe, és tőlük megvenni. tudok egy-egy darabot vásárolni tőlük, azt amit éppen rendeltek tőlem, vagy nagyobb tétellel szolgálnak csak ki?
2011. jan. 17. 17:21
 3/11 A kérdező kommentje:
és még valami, ha nincsenek készleteim, miket hirdethetek meg? amiket a nagyker be tud szerezni nekem, azok közül bármit?
2011. jan. 17. 17:33
 4/11 anonim ***** válasza:

1., Igaz. Egy bejelentett címnek kell lennie a céghez, de azt sose fogja senki nézni, így akár a saját lakásod( vagy bérelt lakás ) címe is lehet. Lényeg, hogy ott fogod átvenni a hivatalos leveleket.

2., Webshopokhoz vannak alap klisék viszonylag olcsón. Persze azok elég "gagyik". Innentől kezdve ha programozóval csináltatod akkor 150e-től a csillagos égig, az igényektől függően

3., Ezt sajnos nemtudom, de én 4 éve 40.000ért vettem számlázó programot supportal kávézóhoz - több gépet összekötő rendszer

4., Nem kötelező külsős céggel intéztetni. Bár lehet jobban megéri, mert a nagy futárcégek (DHL, stb) kb 1300 forintért viszik ki a csomagokat. Ha autóval közlekedsz a mostani árak mellett ez 30 km-es körzetet jelent, vagyis max 15 km-re tudod ennyiből kivinni az árut. És ha te Pesten vagy és Debrecenbe rendelnek az ciki. Ráadásul kell egy autó, annak millió kopási és egyéb költsége van. Kár a gőzért.

5., Huha, lehet legalább egy gyorstalpaló gazdasági képzést el kéne végezned. Ha nagy mennyiségbe rendelsz szóba áll veled az importőr is (ehhez NAGY mennyiségben kell rendelni). Ha nem akkor csak a nagyker. Természetesen azt az ÁFÁT leírhatod, cserébe az eladásnál az ÁFÁT be kell fizetned. Tehát az ÁFA ígyis úgyis az államé.

6., Semmilyenek. A bankok nem szeretetotthonok, nincs semmiféle kedvezmény. Ha mondják, hogy van akkor is hazudnak. Kemény kamat van. Az állam meg csóró, nem ad semmi támogatást ilyesmire.

2011. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én tudok neked segíteni a weboldalban és az árucikkeknél is. ha eldöntötted és valóban megakarod ezt az egészet valósítani, akkor írj itt. amúgy a weboldalnál nem kell egyből többszázezres dologra gondolni, kell egy kezdeti "gagyibb" weboldal és ha valóban megy a bolt akkor érdemes fejleszteni. amúgy azt nézd meg hogy te mennyiért tudnál adni valamit és hogy a neten mások mennyiért adják, mert általában mindig attól vesznek az emberek aki a legolcsóbban adja.
2011. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi, de nem látom a címedet:)
2011. jan. 18. 23:16
 7/11 anonim ***** válasza:
bodzaviragvendeghaz@gmail.com itt tudsz elérni :)
2011. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

okés, amint eljutok odáig, hogy a kft alapítása megvolt, írok.

szívesen kínálnám a legjobb árakat, ha ez nem menne a profit rovására. rövid távon megérheti a nagyobb kereslet miatt, de előbb utóbb a vetélytársak is rájönnének erre, és ők is annyiért adnák, mint én. hosszú távon így kialakulna egy egyensúlyi ár, ahol már nem érné meg csökkenteni az alacsony profit miatt.

2011. jan. 19. 01:01
 9/11 anonim ***** válasza:
rendben, ha valóban megakarod valósítani a terved, akkor írj. én eddig az informatikában és a kereskedelemben dolgoztam, de soha nem vontam össze a kettőt (gondolok itt a webshopra). azt tudnod kell még ezzel kapcsolatban, hogy egyik nagykernél sem fogsz tudni 1-1 darabot venni valamelyik termékből. ők is csak akkor adják neked a megfelelő áron ha minimum 10-et veszel belőle(persze ez mindenhol másképp van). ebben esetleg tudok neked segíteni, hogy mutatok olyan nagykert ahol a legjobbak az árak (persze itt nem a Nokiára gondolok amit te írtál). a weboldallal kapcsolatban pedig annyit, hogyha te egy komoly weblapot akarsz, akkor bizony ki kell nyitnod a pénztárcádat elég rendesen. manapság már egy gagyi 1-2 lapból álló weblap is több tízezer forint. ezért is javaslok előbb csak egy kezdetlegest. és akkor még ott van a marketing, ha nem reklámozod a legjobb helyeken, akkor senki sem fog tudni róla. ott van egyik ismerősöm, tőle havonta egyszer rendelnek valamit, ami ugye minimális (még szerencse, hogy nem csak ebből él). javaslom hogy nézd meg a www.arukereso.hu oldalt és viszonyítsd például ehhez, hogy te mekkora haszonnal tudnál dolgozni, hogy megérné e egyáltalán. mert ez elég nagy befektetés lenne, még a kft létrehozása is több mint fél milla lenne, mert ugye ott van a törzstőke.
2011. jan. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
beszéltem egy nagykerrel, azt mondták kiszolgálnak 1-1 darabbal is. remélem ez nem azt jelenti, hogy cserébe jóval drágábban adják, mintha nagy mennyiséget rendelnék. felmerült még egy kérdés, ha egyetemre járok igaz, hogy nem kell járulékot fizetnem? csak a bevételemet leadózni 29%-kal?
2011. jan. 25. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!