Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell engedély ha neten szeretn...

Kell engedély ha neten szeretném sajátkészítésű tárgyaimat eladni, árulni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Engedély akkor kell, ha készítesz egy komolyabb webshop-ot.

De ha csak lefényképezed és felteszed különböző helyekre eladásra, hírdetés, vatera v. akármi akkor csak annyi, hogy adót kell fizetned utánuk. Valami adószámot kell igényelni. Szóval nem kell egyéni vállalkozónak lenned, csak adószámos magánszemélynek.


De ezt kérdezd meg egy hozzáértő személytől.


Sokan mondják azt, hogy ne foglalkozz adó ügyekkel, mert úgy sem foglalkozik ilyen piti ügyekkel az Apeh, de én bizony hallottam olyanokról akiket megbüntettek a vaterán és azon a kézműves weblapon... Szóval ha nem akarsz egy százezres büntetést, akkor próbáld meg legálisan űzni a tevékenységed. Minden üzletszerűen végzett tevékenység adóköteles! Szóval ha 1-2 havonta eladsz valamit az nem, de ha havi jövedelemre szeretnél szert tenni, akkor már adózni kell.

2011. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szeretek festeni meg mindenféle kézműves dolgot és arra gondoltam eladom őket. de ha ez bonyolultabb herce-hurcával jár akk lehet inkább mégse...azért bajbakerülni nem akarok emiatt :S :D
2011. febr. 10. 11:16
 3/3 anonim ***** válasza:
én is pont erre keresem a választ a meska honlap miatt van már átvételi elismervényem,de úgy tűnik kell még valami hozzá nem tudom hogy legyen e külön ilyen kereskedelmi adószámom vagy sem,meg milyen papírok kellenek még a leadózásához:(de inkább meg szenvedek érte csak eladhassam a porcelánjaimat:)
2011. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!