Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell egy cég alapításához?...

Mi kell egy cég alapításához? Hogyan kezdjek hozzá, milyen hivatalos papírok kellenek hozzá, pénzben mennyi lenne, stb?

Figyelt kérdés

Még csak gyerek vagyok, de tervezgetem a jövőmet és szeretnék erről a folyamatról többet megtudni. Szeretnék egy saját céget, azt, hogy konkrétan milyet, azt még nem tudom és szeretném hozzá megtudni a lényeges és lényegtelen információkat egyaránt.

Kérlek írjátok le amit tudtok, nagyon nagy segítség lenne.


2011. febr. 9. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Maga a cégalapítás egyszerű dolog, kell hozzá kb. 500.000,- Ft alaptőke, a költségekre kb. 70-80e Ft és ügyvédhez kell fordulni, aki lebonyolítja az egészet.

Ennél sokkal nehezebb a cég nyereséges üzemeltetése...

2011. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2011. febr. 10. 15:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy céget szeretnél vagy egyéni vállalkozó szeretnél inkább lenni. eltérőek a költségek és az alapításhoz szükséges dokumentumok is.

A cégalapításhoz kell egy ügyvéd, vagy közjegyző. Szükséges megbeszélni a cég tevékenységét, mennyi induló vagyonra gondoltál - itt vannak jogszabályi előírások is, kik lennének a cég tagjai - minimum 2 tag kell ( már ha nem egyszemélyes társaságot szeretnél). Ajánlom a szerződésmintát a létesítő okirathoz - sokkal gyorsabb a bejegyzés és olcsóbb is, mert egyszerűsített cégeljárás lenne.


Hány éves vagy?

Azért kérdem, mert ha 14 elmúltál, lehet üzletrészed egy Kft - ben, ill. lehetnek részvényeid. Egyéni vállalkozó, Bt. beltag, ill. Kkt. tag viszont csak 18 éves korodtól lehetsz.

2011. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!