Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Méhészkedni valóban érdemes?

Méhészkedni valóban érdemes?

Figyelt kérdés

Itt olvasom most, hogy meg lehet belőle élni.

Nem akarok milliókat, csak egy normál fizetést, az állatokat, természetet is szeretem, és váltani szeretnék, ez nagyon elkezdett érdekelni.

30 éves nőként van értelme elkezdeni tanulni a méhészetről?

Férjem is biztosan segítene.

Mennyi kezdőtőke kell a méhészethez és mennyi idő, mire annyit megtanulok, hogy biztonsággal el tudjam látni a méheket és foglalkozni ezzel a hivatással?


2011. febr. 28. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, elmondom én hogy csinálom. 19 éves vagyok, és körülbelül 1 éve kezdett el érdekelni a dolog. Azóta kerstem 1 méhészt, akihez eljárogatok a műhelyben segíteni, meg "terepre" is járok, és ott tanítgat. Emellett ajánlom elolvasni minél több szakmai könyvet. A méhészkedés nem olyan ami egyik napról a másikra megtanulható. Van 1 Biblia: Örösi Pál Zoltán: Méhek között. Ha ezt elolvasod 2-szer 3-szor, akkor még semmit nem tudsz a méhekről, ezt tanúsítom neked. Én az idén fogok venni 2 családot, és ezzel fogom elkezdeni, igaz én hobbi céllal, mert egyelőre egyetemre járok. Ahhoz hogy meg tudj a méhészkedésből élni elég sok időnek el kell telnie, 5-6-7-8 évnek is akár, de még lehet h keveset mondtam. Mindenféleképpen pár családdal érdemes kezdeni, nem egyből 20-30-cal, mert nagy bukta lehet a vége. Szépen fokozatosan lehet ezt művelni. Az alapfelszerelés, amit meg kell venni, az 2 családhoz is ugyanannnyiba kerül mint mondjuk 50-60hoz, ugyanúgy kellenek az eszközök.

Szóval, amit én tudok javasolni, hogy ha úgy állsz neki méhészkedni hogy a pénzt látod benne, az rossz. Valóban meg lehet belőle élni, azonban rengeteg kell tanulni vagy a saját károdon, vagy a másén. Az meg a másik, hogy valóban rengeteg meló van vele, amit esetleg sokan nem látnak, csak annyit, h el lehet adni a mézet, és milyen jó, mert semmi dolga a méhésznek (gondolom te azért látod a realitását a dolgoknak). Az még fontos dolog, hogy egyedül nőként, azért nem a legegyszerűbb, mert bizony elég nagy súlyokat kell emelgetni, ha olyan rendszerrel méhészkedsz, alkalmakint akár 20-30-40 kilót is(bár ilyen lenne mindig), és ezt azért párszor meg lehet csinálni, de egész nap belerokkan az ember. Valamint a pörgetést, vándorlást és az ilyen melókat nem igazán tudod egyedül megoldani, mindig kell segítség, pl neked ott a férjed :)

Azért még érdemes előtte megnézni h nem vagy-e rá allergiás, mert az deerékba tudja törni már most ezt a karriert.

Egyébként szoktak indulni méhésztanfolyamok is, amik szakmát adnak, úgy tudom kezdőknek elég jó, sok okos dolgot lehet megtanulni, a végén vizsga van.

Itt egy pár link amin nézelődj:

[link]

[link]

A fórumon tessék sokat olvasni, elég sok érdekes dolog van fent.

Nos, így kezdőként ennyi jutott nekem is eszembe, ha esetleg van még kérdésed, szívesen várom akár privátban is. Így utólag elnézést a tegezésért, későn vettem észre a korkülönbséget!

Üdv

2011. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon érdekes volt amiket írtál.

Gondolom ritka, hogy egy nő méhészkedésbe fogjon, de szerencsére van pár erős férfikéz a családban aki szívesen segítene.


Nem úgy gondolom persze, hogy de jó, veszek pár méhcsaládot és jövőre már a Bahamákon nyaralok...

De elegem van a folytonos álláskeresésből, szeretnék valamit amiért én felelek és amit majd a gyerekeim is továbbvihetnek ha lesz hozzá kedvük.

Ez sokkal jobb, mint beosztottként dolgozni bárhol.

Férjem , mikor elmondtam az ötletem, egyből jött a rémsztorikkal, hogy az ismerőse méhész és tavaly is majd kipusztult az összes méhe az atkák miatt, higgyem el, ebből nem lehet megélni annyi pénzt kell belefektetni stb.

Ezért szeretném hozzáértők véleményét is kikérni.


Könyveket én is néztem, meg a tanfolyamot is, bár én többre tartom, ha egy méhész mellett segédkezhetek, mint te.

2011. márc. 1. 13:57
 3/13 anonim ***** válasza:

Naja, az atka csúnya dolog, de ha csak az atka lenne... annyi betegségük van h rengeteg, ha nem figyel az ember.

A másik meg az, hogy azt szokták mondani, hogy úgy érdemes ebbe belevágni, ha szeretnél is megélni belőle, hogy 2-3 évre való pénzed legyen félretéve. Sajnos ebben is vannak olyan esztendők, mint mondjuk a tavalyi, hogy rossz idő volt akáckor... Ilyenkor azért jó pár száz ezer forint akár milliók is ugorhatnak sajnos.

Üdv

2011. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Olvasgattam ma a meheszforum.hu-t, nagyon érdekes.


Amit írsz: Akkor ezek szerint ezt inkább másodállásként, mintegy hobbyként, életformaként érdemes csinálni, vagy ez csak az elejére jellemző mikor még nincs sok család és kezdő az ember?

Ahogy nézegettem az információkat én úgy látom, ha most elkezdek tanulni magamtól+méhésztől, akkor is beletelik pár évbe míg saját magam is belevághatok a dologba és kb. 8-10 év múlva talán eljuthatok odáig, hogy csak ebből meg tudjunk élni.

Mit gondolsz,szerinted jól látom, vagy tévedek?

2011. márc. 1. 21:37
 5/13 anonim ***** válasza:

ez így reális, szerintem ahogy most látod. az a lényeg, hogy nem érdemes több tíz családdal elkezdeni, mert azért nagyot lehet vele bukni. 3-4-5 család kezdésnek és szépen felszaporítani, évek alatt, mire oda kerülsz h elég sok családod van, addigra talán meglesz a rutin is. mondom én ezt úgy, hogy még én is csak tanulok :)

Sok sikert a továbbiakban, ha kérdésed van még esetleg ezen belül, megpóbálok segíteni.

Üdv

2011. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és megint kérdeznék.


Ugyanis tegnap a férjem beszélt a méhész ismerősével és ő azt mondta nem éri meg neki csinálni. 30 családja van, de a tavalyi év is olyan rossz volt, hogy télen rengeteg cukrot kellett adni a méheknek, így amit nyer a mézen, azt vissza is forgatja az állatokba (cukor, betegség, lopás stb. miatt).


A véleménye ellentmond a neten olvasottakkal, miszerint egy idő után ebből meg lehet élni. Ennek az illetőnek is van "rendes" 8 órás állása, amellett méhészkedik.

Mert persze a szakma szeretetén túl igenis számít, hogy anyagilag megéri-e belevágni, belefektetni pénzt, energiát, időt és vajon valóban el lehet jutni odáig, hogy egyikünk csak ezzel foglalkozzon.


Eddig lelkes voltam és még most is bízom magamban, de mivel nincs rálátásom a méhészkedésre, így nem tudom kinek higgyek?

2011. márc. 2. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Nos, ezért mondtam, h kell lennie 1-2 év megtakarításnak a bankban, mert vannak olyan évek, mint pl a mostani volt, hogy az ember örül ha 0-ra kijön. Azonban van olyan is, amikor lehet profitálni belőle. De úgy gondolom, hogy az elején, ami lesz profit, azt is vissza "kell" fektetni, a gyarapodáshoz, szaporításhoz kellenek az eszközök. 30 családból valóban nem lehet megélni, oda 100-as nagyságrendek kellenek. Azt halkan megjegyzem, hogy azért van jó pár méhész aki ebből él, de rengeteget kellett neki tanulni hozzá, és rengeteget kell hozzá most dolgozni.

Valóban elég sok elmegy cukorra egy évben, családonként akár 20 kiló, vagy még több, a telelő élelemnek, meg ha nem tudnak hordani, akkor etetni is kell őket. Ez meg a mai cukorárak mellett egyre fokozottabb kiadás.

Ezt neked kell eldönteni hogy most mi a fontos. meg lehet belőle élni, de az elején ne számíts olyan hatalmas pénzekre amik a nyakadba szakadnak.

Most szintén azt mondom amit én csinálok: ami kis megtakarított pénzem van ( 19 évesen, egyetem mellett, úgy hogy nem dolgozok csak nyáron, meg szülinapi pénzek stb) azt nagyrészint ebbe fektetem. Ha csak jól érzem magam velük, és okoznak pár boldog órát amikor foglalkozok velük, már azért megérte. Ha esetleg kis zsebpénzt is hozna a konyhára, akkor meg aztán totál boldog lennék, de ahogy ismerem magam, visszafektetném a méhekbe :)

Üdv!

Még mindig szívesen várom a kérdéseket :)

2011. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi két beteg méhecske családdal kezdtünk. Egy régi vacakba voltak benne, de teljessen le voltak gyengülve. A véletlen hozta így, mondván ha megmarad jó, ha nem marad meg akkor így jártunk. Most 70 család van.
2011. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kertesz Adam válasza:
Most végülis lett méhészkedés, vagy sem?? :)
2014. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem lett, mert várandós lettem, úgyhogy most egyenlőre otthon vagyok a gyerekkel.
2014. márc. 5. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!