Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elmagyaráznád ezt nekem? Taxi...

Elmagyaráznád ezt nekem? Taxi vs. Személyszállító vizsga?

Figyelt kérdés

A taxis sokkal drágább és csak regionális helyismereti vizsgával lehet csinálni, míg a személyszállító kb harmadannyiba kerül, és országos helyismereti vizsgát ad.


De, akkor ez most azt jelenti, hogy személyszállító vizsgával is lehet magánszakállra "taxizni" taxióra nélkül?


Vagy akkor nem írhatom ki a kocsira, hogy taxi hanem csak azt hogy személyszállítás?


Vagy mire van ez a személyszállító vizsga akkor?


[link]

[link]


2011. márc. 19. 07:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Benne van a leírásban.

"A tanfolyam gyakorlatilag megegyezik a taxivezető tanfolyammal, a legfőbb különbség, hogy a személygépkocsis személyszállítók országos helyismereti vizsgát tesznek, és így a tevékenységi engedélyük az egész országra kiterjed."


Lényegében annyi, hogy nem városi helyismereti vizsgát teszel, hanem országost. Nyilván a városi könnyebb, főleg ha az adott városban élsz 20 éve. Illetve a taxissal csak az adott városban van engedélyed, míg a személyszállítóival az egész országra kiterjedő. És igen, taxizhatsz taxióra nélkül. Szerintem ugyan úgy ráírhatod az autóra hogy taxi. Illetve, bár ebben nem vagyok biztos, szerintem egy városi taxitársaság megyén kívülre nem bonyolít le fuvart, ezt esetleg azzal végeztetik akinek az országos helyismereti vizsgája van meg. De ebben nem vagyok biztos.

2011. márc. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Najó, de várjál már, mert valahol alkalmazottként dolgozni meg magánszakállra az két külön dolog.


Engem nem az érdekel, hogy dolgozhatok e cégnél mint országos sofőr, hanem az, hogy vállalkozóként végezhetek e személyszállítást azzal a vizsgával úgy mint egy taxi.

2011. márc. 19. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!