Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » SZOLÁRIUMOT szeretnék nyitni....

SZOLÁRIUMOT szeretnék nyitni. Milyen végzettség és jogi háttér szükséges?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kozmetikus végzettség kell. Elég ha az alkalmazottam kozmetikus? Én szakképzett masszőr vagyok. Mint szolárium tulajdonos hogyan tudok dolgozni a saját vállalkozásomban? Kell üzletvezetői végzettség?
2011. márc. 24. 11:25
 1/1 anonim ***** válasza:

A tulajdonosnak nem feltétel, hogy legyen megfelelő végzettsége, de ha neki nincs, akkor mindenképp kell legyen legalább 1 olyan alkalmazott akinek van. Viszont ha neked nincs meg a szükséges végzettséged akkor max. az ügyeket intézheted mint tulajdonos de ténylegesen személyesen nem végezhetsz munkát az üzletben. Sőt még a pénztárgépet se kezelheted!

De ha az üzletre úgy kéred az engedélyt, hogy szolárium és masszázs szalon, akkor te is dolgozhatsz mint masszőr. Az viszont fontos, hogy nem lehetsz egyéni vállalkozóként a saját alkalmazottad :) vagyis ha masszőrködsz azt nem végezheted munkaviszonyban.

2011. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!