Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha valaki egyéni vállalkozókén...

Ha valaki egyéni vállalkozóként szolgáltatással akar foglalkozni, kötelező neki személy szerint rendelkezni a szolgáltatáshoz szükséges végzettséggel, vagy elég ha az alkalmazottnak van a JELENLEG ÉRVÉNYBEN lévő szabályzás szerint?

Figyelt kérdés
Másodállásban vállalkozó férjem nevén a házunknál működtethetünk kozmetikát, ha én leszek az alkalmazott kozmetikus? Honnét lehet megtudni, hogy milyen tevékenységhez milyen végzettség kell? Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. ápr. 23. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:
57%

Csináljatok bt-t, akkor tutira megoldható, és állítólag még anyagilag is jobban jöttök ki.

Amúgy szerintem megoldható egyéni vállalkozóként is. Amikor én annak idején kiváltottam nyelvtanításra, bejelöltem a tolmácsolás, fordítás tevékenységeket is. Pont abban az évben találták ki, hogy ahhoz fordítói vizsga megléte kell. Nálam úgy oldotta meg az ügyintéző, hogy aláíratott velem egy papírt, miszerint ha ilyesmi munkát vállalok, azt alvállalkozóval vagy alkalmazottal végeztetem el. Mondta, hogy ennek az ellenőrzésére nincsen semmiféle hatóság, vagyis utána már a kutya nem foglalkozik vele, hogy ha egyszer tudok róla számlát adni, akkor én fordítok vagy más.

2011. ápr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!