Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nincs olyan hogy szakma...

Ha nincs olyan hogy szakma hogy hajhosszabbító akkor hogy dolgozhat valaki mégis ebben?

Figyelt kérdés

Magyarországon nincs külön ilyen szakma hogy hajhosszabbító de még csak nem is alszakmája a fodrászatnak, akkor hogy lehet ebben dolgozni. Ha mondjuk be akarnék indítani egy vállalkozást ahol én végzem a munkát, milyen képesítést kéne szereznem? A hajhosszabbító szalonok akik ezt oktatják egy sima homemade nyomtatott oklevelet adnak, amit akár én is eklészíthetek. Max arra jó hogy a kuncsaftot meggyőzzem hogy értek hozzá, nem mintha ez bármit is jelentene.

Tehát egy ilyen leszabályozatlan szakterület esetében támadható a vállalkozó szakképesítés szempontjából?


2011. ápr. 25. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajhosszabbítást fodrászok végeznek. Fodrász suli után illik különböző továbbképző tanfolyamokra járni, ott tanítják meg a szakszerű felhelyezést, stb.-t. Iszonyatosan tönkreteheti egy önkéntes hajhosszabbító a hajat, úgyhogy ne kóklerkedjünk. Három barátnőm van, akik fodrászsuliban végeztek - az egyikük télen -, és mindhárman tanultak hajhosszabbítást.
2011. ápr. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan a hajhosszabbítás érdekelt, hanem ez a jogi hézag, ugyanis pont ahogy te is írod, egy nem szakmabeli aki százezerért szerez egy bizonyítványt, bárkinek elvégezheti ezt a műveletet, és nem kell hogy fodrász legyen, mert nincs sehol leszabályozva.

Ez kb olyan eset mint azok azújonnan beáramló szintetikus kábítószerek amiket csak 2012 január elsejével fognak illegalizálni és addig bárki szabadon terjesztheti és tehet tönkre embereket vele.

2011. ápr. 25. 11:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel is az a baj, hogy akinek tetszik, az úgyis elmegy majd a kóklerhez, mert az kevesebb pénzért csinálja majd, mint a fodrász. Csak ő sokkal jobban el is tudja rontani a hajat, de azzal már nem foglalkoznak a hajhosszabbításra vágyók. Esetleg fodrász szövetségektől lehet érdeklődni ezügyben.
2011. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én utálom a kontárokat. mellesleg tőlem fodrász bizonyítványt kértek, mikor elmentem hajhosszabbítást tanulni. sajnos nagyon felhígult az oktatás.
2011. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ezért van ennyi önkéntes hajhosszabbító, aki ráadásul mind szakértőnek nevezi magát :) na így könnyü szakértőnek lenni, ha nincs mérce. :D
2013. febr. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!