Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy működik a vállalkozói...

Hogy működik a vállalkozói igazolvány másodállásban?

Figyelt kérdés
Kozmetikus vagyok, és gyes alatt elvégeztem a fodrászatot is. Egyenlőre nincs annyi vendég, hogy megérje saját vállalkozást nyitni. Arra gondoltam, mivel a páromnak van 8 órás, bejelentett munkahelye, kiválthatná mellékállásra a vállalkozóit, s így bejelentene engem. Mik lehetnek ennek a megoldásnak az előnyei, és a buktatói? Nehéz ezt a vállalkozóit visszaadni, ha nem jönne be a dolog?
2011. máj. 9. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk az, hogy adót csalsz ezzel.

APEH-es vagyok, szóval ezt megszívtad!

2011. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem értem hol ebbe az adócsalás, kedves APEH-es. Írd le!!
2011. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na és ha adót csal?


Az állam is kőkeményen átbssza a honpolgárokat, ahol csak tudja!! Nem is értem mi a fene szükség van az államra, könnyebb lenne nélküle!


Nem, nem én megyek el, takarodjon a kormány, oszlassuk fel az államaparátust!


FELESLEGES!

2011. máj. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Éppen azért kérdezem, hogy hogy működik, hogy legális legyen??? Ebben mi a csalás?? Bejelentett mhely, adózás, stb..
2011. máj. 12. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy mi ebbe a csalás ezért várom az apehes ember válaszát, de lehet hogy maga az apehes se tudja:D

mert ha megoldható hogy te mint bejelentett dolgozó legyél nem látok benne adócsalást.


A párod mit dolgozik?, írj róla részletessen, én pénzügyes vagyok.


Mit dolgozik a párod?

hogy gondoltad el hogy fog téged bejelenteni?

egyáltalán fodrász vagy kozmetikusként akarsz dolgozni?


ennek az egésznek kellene hogy lássam hogy miről szól írd le részletessen, csak úgy tudok segíteni.


Én pl adócsalást abszolút nem látok az eddigi elmondásod alapján, ezért fejtsd ki bővebben az elképzelésedet.

Arra lennék kíváncsi hogy hogyan akarsz te a férjed alatt dolgozni vagy most ezt nem értem...

2011. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A párom egy villanyszerelői cégnél van sima segédmunkásként bejelentve. Én a kozmetikát, és a fodrászatot is szeretném csinálni. Ha ő vált mellékállásban vállalkozóit ezekre a tevékenységi körökre, akkor bejelenthetne az alkalmazottjának, nem? Vagy egyszerűbb nekem kiváltani a vállalkozóit, és mivel most munkanélküli vagyok, kapnék támogatást valamennyi időre. Ezekben a szakmákban nem keresnek alkalmazottat sehol, vállalkozóként meg nem termelném ki a járulékokat sem, attól félek...
2011. máj. 16. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!