Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mire ügyeljek a tárgyaláson?

Mire ügyeljek a tárgyaláson?

Figyelt kérdés

Olvastam egy napilapban egy induló vállalkozásról (Zrt.), amelyben egy remek befektetési lehetőséget látok. A vállalkozás fele részt önkormányzati, fele részt magánvállalatok hoznák létre, 2012-től működne. A kezdeményező a város polgármestere, aki befektetőket keres, vele kéne leülnöm tárgyalni. Milyen kérdéseket tegyek fel? Mekkora az a részesedési arány és mik azok a részesedési feltételek, amik nekem leginkább kedveznének? Nem igazán vagyok otthon a pénzügyekben, nem ilyen irányú a végzettségem. Azt nagyjából tudom, hogy a közgyűlésen a részvények számának arányában szavaznak, de azt nem hogy mekkora szavazati arány elérése jelent többletjogokat és hogy mik ezek a többletjogok. Mi alapján döntsem el, hogy mekkora összeggel szálljak be a vállalkozásba? Ildomos-e feltenni ezeket a kérdéseket konkrétan feltenni a polgármesternek? Kissé félek a találkozótól, mert tapasztalatlannak érzem magam, nem is a céljaimat illetően, hanem mert nem szoktam naponta polgármesterekkel találkozni (még nem is ismerem a polgármestert), félek a megjelenéstől a korom miatt, valószínűleg erőhátrányban érezném magam a tárgyaláson (holott valószínűleg a polgármester is erőhátrányban fogja érezni magát a tárgyaláson, mert új a pozíciójában, fiatal, az ő politikai sikerességét is befolyásolja, hogy befektetőket szerezzen)


25/L


2011. máj. 27. 15:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!