Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a jó nagyker és kisker árrés?

Mi a jó nagyker és kisker árrés?

Figyelt kérdés

Pl. nagyker 15% kisker 30%

Ez pl. jónak minősül?


2011. jún. 5. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a nagyker 15%-ot tesz rá, így veszi át a termelőtől a terméket. A nagyker árrés a termelői ár és a kisker felé átadott ár között jön létre. A kisker 30%-ot tesz rá a nagyker árra. Ez értelemszerűen a nagyker ár és a vevő felé történő értékesítés árrése. ( kisker haszon ) Ez utóbbi bizonyos termékeknél nagyon jó.

Egyébként meg az a jó árrés amivel biztonsággal eltudod adni a terméket és még meg is élsz belőle.

2011. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez az árrés jónak tekinthető élelmiszereknél?
2011. jún. 5. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
nagyker jobban jár, hiába kisebb az árrés, mivel többet tud értékesíteni. 30%-os árrés átlagosnak mondható szerintem. Adhatod többért is, ha a forgalom nem csökken és megveszik. Te tudod, hogy megéri e az adók és egyéb költségek miatt.
2011. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok:

az árrés bizonyos élelmiszereknél, itt a gyümölcsökre gondolok, néha kevés. Gondolj a tároláskor, szállításkor tönkremenő készletre. Egyébként jónak tűnik.

2011. jún. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem írni, hogy úgy értem az árrésemnél a 30%-ot ha fogyasztónak adok el

1000be kerül az áru ,akkor 1300 + áfáért rakom ki

2011. jún. 6. 10:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne a termék, ha publikus? Egyébként számítástechnikára max 8%-ot ajánlott egy nagyker a kisker árhoz. Nagyon kicsi, szűk árrés. Itt nagy forgalom mellett kell kigazdálkodni a havi rezsit. Sajnos nagy a konkurencia a kisker oldalon.
2011. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
pl. angol teák
2011. jún. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!