Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Férjemnek és nekem saját...

Férjemnek és nekem saját vállalkozásunk van egy bolt ahol eladók vagyunk a GYES-t és a GYED-et kitől fogom kapni az államtól vagy a férjemtől ha ő alkalmaz engem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Az államtól, pontosabban az eü szakigazgatási szervtől (volt oep) a férjed a munkáltatód, akkor a könyvelője kiállitja neked a szükséges papirokat.
2011. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A GYED előtti terhességi-gyermekágyi segélyt (Thgy) és a GYED-et a társadalombiztosítási szervtől (volt OEP, vagy MEP), a GYES-t viszont a Magyar Államkincstártól.


Mindegyiket az illetékes szervtől kell igényelni, a Thgy-hoz és a GYED-hez a férjed könyvelője adja ki az igazolásokat, a GYES-hez nem kell jövedelemigazolás meg a biztosítási jogviszony igazolása, mert az alanyi jogon jár.

2011. jún. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!