Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyeden vagyok, csinálhatok kft-t?

Gyeden vagyok, csinálhatok kft-t?

Figyelt kérdés
ha igen,milyen költséggel jár?ügyvédi dij csak?
2011. júl. 1. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

keress meg egy könyvlőt

és igen csinálhatsz

2011. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor igényelted a gyedet akkor ezt a nyilatjozatot tetted a nyomtatványon:


Nyilatkozom, hogy


- a gyermekgondozási díj folyósítása alatt kereső tevékenységet nem folytatok, 0

- a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. § (1) bekezdéséneke I. pontjában felsorolt rendszeres pénzellátásban nem részesülök (lásd útmutató), 0

- a gyermekem, gyermekeim után házastársam/ élettársam/ bejegyzett élettársam gyermekgondozási segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermeknevelési támogatásban nem részesül, 0

- az után a gyermek után, akire tekintettel gyermekgondozási díjat igénylek, házastársam / bejegyzett élettárs gyermekápolási táppénzt nem vesz igénybe. 0


A gyermekgondozási díjban részesülő köteles 5 napon belül az illetékes folyósító szerv külön felhívása nélkül bejelenteni minden olyan tényt, adatot, amely az ellátásra való jogosultságát vagy az ellátás folyósítását érinti.


Szerintem nem lehet.

2011. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:S
2011. júl. 1. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól mert csinál kft-t még nem folytat kereső tevékenységet.... Ha okosan van megcsinálva a kft lehet. Ezért kell a könvyelőt először megkeresni. Könyvelőként két gyerekkel voltam gyeden és volt kft-m.
2011. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kft-t csinálsz ( 2 fős ) és osztalékként veszed ki a pénzt az nem kereset csak jövedelem.

Így vélelmezem, az előbbiekben idézetteket figyelembe véve, létesíthetsz céget.


Hasonlóakat (vállakozás indítás) már kérdeztek itt. Próbálj meg keresgélni az oldalon.

2011. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkink..igen,kutakodtam közben és arra jutottam hogy lehet csak ahogy irta is itt valaki okosan kell "megalapitani"
2011. júl. 3. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!