Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire gyakori, hogy visszaa...

Mennyire gyakori, hogy visszaadjátok a vállalkozói igazolványt?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozókra gondolok, és nem elsősorban azokra, akik kapnak valami másik melót, vagy abszolút becsődöl a tevékenységük, hanem azokra az emberekre gondolok, akiknek tele lett a hócipője a millió járulékkal... Körülöttetek van ilyen példa?
2011. júl. 5. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy egyéni vállalkozói tevékenység folytatásához nem is kell vállalkozói igazolvány. Már ezzel 10 ezret spórolsz kezdetben, ha nem kell neked, és nem váltod ki. De ha kéne, akkor is lehet olcsóbban: beregisztrálsz egy kamu ügykört, és másnap módosítod, aztán erre hivatkozva kéred az igazolvány kiállítását: hoppá, 10 ezer helyett már csak 3 ezer forint adatmódosítás miatt. Úgy, hogy előtte nem is volt igazolványod.

Aztán, ha hallgató vagy valahol, akkor csak a vállalkozói kivét után kell fizetned járulékot.

Lehet szüneteltetni is a tevékenységet (megszüntetés helyett) akkor, mikor pang a bolt.

És a többi.

Nem mondom, hogy fenékig tejfel az egyéni vállalkozói lét. De a legegyszerűbb bejegyeztetni, a legegyszerűbb megszüntetni.

A baj az az, hogy ez mégiscsak egy saját gazdasági kockázatra folytatott tevékenység, nem pedig valami csodaszer minden bajra. Az is baj, hogy az emberek jó része ha valamin spórol, az a könyvelő (pedig pont azon nem kéne, már csak azért se, hogy az felhívja a figyelmüket bizonyos lehetőségekre, mint pl. fent).


De a legnagyobb baj, hogy a legtöbben akik vállalkozók, azoknak nem kéne annak lenniük. Egy vállalkozás piacképes ötlet nélkül nem ér semmit. Ennek ellenére a legtöbben kényszerből választják ezt az utat, mert csak így hajlandók a munkaadóik alkalmazni őket (leplezett munkaszerződéssel, hogy ne nekik kelljen fizetni a járulékokat).


Az egyéni vállalkozói tevékenység nem erre van kitalálva. Nem arra van, hogy ha végképp nem tudsz mit csinálni, akkor legyél az. Egy jól működő vállalkozáshoz egy jó ötlet, kialakított ügyfélkör, meg kezdőtőke is kell.


Ha ezek nincsenek meg, akkor hiába dumálják tele a fejed szépen hangzó szólamokkal, hogy menjél csak vállalkozónak, ez az egyetlen lehetőség, hogy kitörjél a mókuskerékből...

akkor is az a megoldás akkor, hogy alkalmazott leszel, mert amúgy csak eladósítod magad.

2011. júl. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
.
2011. júl. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.-nek köszi a választ!

Mit értesz azalatt, hogy egyéni vállalkozói tevékenységhez nem kell vállalkozói? Van más legális út is, ha nincs mellette főállásom vagy tanulói jogviszonyom?

Én 6 éve vagyok egyéni vállalkozó (amit említettél példában, pont úgy, hogy nagyrészt egy helyen dolgozok, csak ilyen formában "alkalmaznak"), és most tartok ott, hogy elegem van az állandó járulékfizetésből...:(

2011. júl. 5. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt értem rajta, hogy IGAZOLVÁNY nem kell a működéshez. Nem attól vagy vállalkozó, hogy igazolványod van, hanem attól, hogy nyilván vagy tartva az egyéni vállalkozói adatbázisban. Itt megnézheted magad, ha beírod az adószámodat:


[link]


Ez tökéletesen elég, hatóság soha nem is fog kérni tőled semmiféle igazolványt, mert ők látják ezt. Igazolványra legfeljebb neked lehet szükséged, ha mondjuk a vevőid rendszeresen kérik, hogy mutassál már valami hivatalos papírt arról, hogy te tényleg vállalkozó vagy. Na, arra tökéletesen jó a (10 ezer forintba kerülő) vállalkozói igazolvány, szép hivatalos papír, lehet mutogatni bárkinek. De ha mondjuk csak egy ügyfeled van, akivel már ezer éve ismeritek egymást, és ő nem kér ilyeneket tőled, akkor semmi szükséged igazolványra, és megspóroltad a kiváltásának költségét.

Persze ha már 6 éve vagy vállalkozó, és van igazolványod is, akkor már mindegy, egyszer már úgyis fizettél érte. Legalább van olyanod is.

2011. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!