Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hamarosan kapok egy céget a...

Hamarosan kapok egy céget a szüleimtől, kereskedelemmel fogunk foglalkozni, hogyan készüljek fel?

Figyelt kérdés
Dönthetek, hogy milyen cégforma legyen: bt,kft,rt. Én leszek a cégtulajdonos,de még csak most kezdek beletanulni a vállalkozásba!Milyen könyveket olvassak el,hol tájékozódjak?
2011. júl. 5. 10:01
 1/5 anonim válasza:

Rengeteget olvass és nagyon sok cd-t hallgass. Könyvek például: Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása. Robert Kyosaki : Gazdag papa , szegény papa , Robert Kyosaki :Üzleti iskola, Donald Trump : Gondolkodj nagyban és csapj oda keményen , Frank Bettger: Az üzletkötés iskolája ... Ezekben a könyvekben leginkább azt tanulod meg , hogy milyen emberré kell válj , ahhoz , hogy sikeres legyél.


Cd-k : Ha betudsz szerezni pl az Amwaytől vagy az S7S től cdket , az a legjobb , az S7Stől tudok ajánlani , hogy melyiket hallgasd meg.

2011. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztosan jók azok a CD-k is!

Nem ártana egy kicsit ismerkedni az itthoni adótörvényekkel, a munka törvénykönyvével (ha lesz alkalmazott). De legalábbis egy könyvelővel elbeszélgetni ezekről a dolgokról.


Az üzlet közvetlen közelében működő konkurenciával, tisztában lenni a beszerzési árakkal, és azzal, hogy az adott termékekért a lakosság (fogyasztó) mennyit tud, mennyit hajlandó áldozni = eladási ár. Azután lehet számolni, hogy a beszerzési ár és az eladási ár közötti különbözet mennyire fogja fedezni a szükséges kiadásokat, és (elvileg) mennyi fog maradni, stb.

2011. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
egyetértek mind a kettő előttem szólóval...tájékozódásképpen még olvashatod a Forbes-t
2011. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kapsz egy céget a szüleidtől jó neked... Én nekem mindent magamnak kellettcsinálnom....
2011. júl. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

:D Én nem irígyelem!

Szegény semmit nem tud a vállalkozásokról, a konkurencia-harcról, az adófizetési kötelezettségekről, és még sorolhatnám, mi mindent kell egy vállalkozónak megtanulnia menet közben, sokszor a saját kárán.

Most ölébe hull egy saját cég, de bizony nagyon nehéz lesz azt meg is tartani, örülhet, ha egy év múlva még működőképes lesz. Én azon gondolkodtam, hogy ez most ajándék, vagy "teher-átpasszolás" a szülők részéről.

2011. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!