Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján válasszak könyvelőt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ mihez... Egyéni vállalkozáshoz, normál céghez, non profithoz .. De általánosságban annyit, hogy van-e felelősségbiztositása, mérlegképes regisztrációja ez fontos lehet. Szerződés és számla legyen. Kérdezz tőle egy két alapitással, alakulással kapcsolatos dolgot, tehát próbáld felmérni a hozzáértőségét. elöljáróban ennyi.
2011. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos: a bevallások elküldése az apeh felé az ő saját ügyfélkapuján keresztül fog-e megtörténni, vagy azt kéri, hogy nyiss az okmányirodán a saját nevedben egy ügyfélkaput, és az ott bejegyzett felhasználói nevet és jelszót add neki oda.

Ugyanis az ART szerint: minden hibás, vagy késedelmesen beküldött (ne adj isten be sem küldött) bevallások esetén az apeh a bírságot a nála bejegyzett ügyfélkapu tulajdonosának postázza ki. Egyéni vállalkozó esetén ennek max. összege bevallásonként 200 ezer Ft.

Ezért nem mindegy, hogy ügyfélkapu tekintetében a "nevére vesz-e", vagy a te neved alatt futnak (esetleg nem futnak) a dolgok.


Én mindig azt mondtam a leendő ügyfeleknek, hogy ne sajnálják az időt, beszélgessenek el több könyvelővel is, ne "ragadjanak le" az elsőnél. Ha már minimum 3 könyvelőt leteszteltek, akkor már nagyobb az esélye annak, hogy a számukra megfelelőt választják.

2011. aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát, járd körbe nagyon. az én könyvelőm elkérte az én ügyfélkapumat, állandóan azzal kaszinózik. mellesleg nem mond el semmit, nem kérdez semmit. már azon gondolkozom, hogy ezt én is meg tudnám csinálni, és feleslegesen fizetek neki. csomó mindenről én világosítottam fel. de viszonylag olcsó, ha felvet a pénz, keresek egy normálisat.
2011. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!