Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 17 éves koromban lehet saját...

17 éves koromban lehet saját vállalkozásom vagy csak 18 fölött? Ha lehet akkor mennyit kell befizetni havonta?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet
2011. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Miért, milyen vállalkozást akarsz?
2011. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy csak 18 év fölött, és úgy van, hogy ami nem szakvégzettséghez kötött, akkor a minimálbér után kell a járulékokat, ami szakvégzettséghez kötött, ott pedig 94000 ft (most pontosan nem tudom, de hasonló összeg) tehát havonta 40000 fölött még akkor is ha 5 forint bevételed sem volt.
2011. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
54%

és ezt csak egy évig, utána pedig a tényleges bevétel után kell adózni...

hát így segítik a vállalkozások indítását. :(

2011. aug. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy csak most válaszolok. Webdesigner, webprogramozó, 3d tervező vállalkozást szeretnék. Később pedig egy webshopot is szeretnék üzemeltetni.
2011. aug. 19. 13:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, egyedül az őstermelőit engedik az úgy van hogy 16 felett, várd meg amíg nagykorú leszel
2011. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azt már ki tudod várni, hogy betöltsd a 18-at :) Addig dolgozz a referenciamunkáidon. Amúgy meg ha majd egyetemen fogsz tanulni, akkor diákmunkára is simán felvesznek.


De amúgy engem is ez a témakör foglalkoztat :) Kíváncsi vagyok a munkáidra, ki tudja, lehet hogy a jövőben még társulunk :) Ha gondolod írj privátot!


F/18

2011. aug. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá: "Cégalapítás feltételei"

Sok mindent olvastam, de azt, hogy 17 éves korban ne lehessen céget alapítani, azt nem.


CÉGALAPÍTÁS EGYSZERÛSÖDÖTT FELTÉTELEI

SZÉKHELY MINT A CÉGALAPÍTÁS FELTÉTELE

A cégalapítás feltételei között az egyik legfontosabb megfelelõ székhely biztosítása. A székhelynek alkalmasnak kell lennie arra, hogy az a cég bejegyzett irodájaként mûködjön, ott a cég megtalálható legyen.


A cégalapítás feltétele a székhellyel kapcsolatban, hogy annak használatára a cég jogosult legyen. Ezért szükséges, hogy az ingatlan jogosultjai (tulajdonos, haszonélvezõ, stb.) hozzájárulásukat adják a cég székhelyekénti használathoz a cégalapítás alkalmával.


TÖRZSTÕKE

Vagyoni hozzájárulásnak a cég rendelkezésre bocsátása a cégalapítás feltétele. A vagyoni hozzájárulások összessége a törzstõke.


A TÖRZSTÕKE MINIMUMA Kft esetében a törzstõke minimuma 500.000,- Ft, betéti társaságkénti cégalapítás esetén nincs minimum meghatározva, akár 1.000,- Ft-os vagyoni hozzájárulással is alapítható betéti társaság.


TÖRZSTÕKE ÖSSZETÉTELE CÉGALAPÍTÁS ESETÉN A vagyoni hozzájárulás állhat készpénzbõl vagy vagyontárgyakból (apport)


A TÖRZSTÕKE SZOLGÁLTATÁSÁNAK HATÁRIDEJE CÉGALAPÍTÁS ALKALMÁVAL A vagyoni hozzájárulásnak legalább a felét a cégalapítás idejét megelõzõen a cég rendelkezésére kell bocsátani. Így cégalapítás kft formája esetén feltétel legalább 250.000,- Ft rendelkezésre bocsátása, míg a fennmaradó rész egy éven belül bocsátandó a cég részére.



Egyszemélyes Kft. esetében elegendõ 100.000,- Ft összegû vagyoni hozzájárulás a társaság rendelkezésre bocsátása a cégalapítás elõtt.


A TÖRZSTÕKE IGAZOLÁSA CÉGALAPÍTÁS ESETÉN A pénzbeli hozzájárulás rendelkezésre bocsátásának igazolása betéti társaság esetén banki igazolással történik, míg Kft. esetében a cégalapítás megtörténhet az ügyvezetõ nyilatkozatával is.

Az apport rendelkezésre bocsátásának igazolása az ügyvezetõ nyilatkozatával történik.


CÉGNÉV


A cégalapítás feltételei közé tartozik cégnév meghatározása, amely minimálisan vezérszóból és cégformára utaló toldatból áll.


A vezérszó névkizárólagosságnak való megfelelése a cégalapítás feltételi közé tartozik, így a vezérszónak megkülönböztethetõnek kell lennie már bejegyzett társaságok nevétõl.


A névkizárólagosságnak nem felel meg az a vezérszó:

- amely kizárólag írásjellel vagy számmal különbözik már meglévõ cégek nevének vezérszavától,

- amely egy-két betûvel különbözik más cégnevek vezérszavától.

2011. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsó vákaszadó, megy a zöld kéz
2011. aug. 25. 21:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Örömömre szolgált, ha tudtam segíteni! :)
2011. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!