Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját ruhamárka? Hogyan?

3rdeye kérdése:

Saját ruhamárka? Hogyan?

Figyelt kérdés
Saját ruhamárkát szeretnék, mindent átgondoltam, de még sok mindent nem értek. Mik fognak kelleni? Hogyan kerül az én képzeletemből a boltok polcaira egy adott ruha? Főként pulóverekkel és pólókkal foglalkoznék. Milyen engedélyek kellenek? Céget kell alapítani? stb.
2011. aug. 21. 12:05
 1/6 anonim válasza:
0%

Először is:

-Legyen róla papírod, hogy jártál ilyen suliba.

Másodszor:

-Szerezz egy ilyen állást.

Harmadszor:

-Ha tehetséges vagy felfedeznek.


Addig is, ha nem jönne össze semmi, vegyél egy barbie-t és varrj neki ruhákat. Már is kész a saját ruhamárka. :)

2011. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

A legtehetségesebb magyar tervezők (akik a népnek terveznek és nem félmilliós drágakövekkel díszítik az egyes ruhadarobakt) kreációi is csak Budapesti showroomokba jutnak el. Egyiknek sincs annyi pénze hogy saját márkát alapítson és legyártassa nagy mennyiségben hogy országszerte kapható legyen. Ezért nincsenek híres magyar tervezők.

A másik probléma hogy Magyarországnak nincs textilipara így ha lenne is tőkéd legyártatni egy kollekciót, akkor is importálnod kéne az anyagot Németországból vagy más nagyobb iparral rendelkező országokból ami rohadt drága szállítással együtt(az EUban nincs vám szerecsére) és ha 3. országból jön akkor még VÁM is jön rá.

Továbbá fizetned kéne a varrónöknek, meg kellene egy gyár, plusz befektetett eszközök meg forgóeszközök meg egy halom pénz szabadalmaztatásra bla bla bla.

Nem is sorolom. Túlságosan naiv a kérdésed és a hozzáállásod. Látszik hogy szinte semmit nem tudsz a dologról. Már bocs.

2011. aug. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

saját vállalkozást kéne indítanod (kereskedő - boltvezető végzettség)

nem kéne, hogy országszerte kaphatóak legyenek, először csak a fővárosban (és lehetőleg ne Magyarországon, így azért nehezebb) én úgy gondolom itt nem sok értelme lenne, pedig én is szeretnék egy saját márkát, de nem lenne túl nagy igény, vagy tervezz olyat ami tömeg és olcsóbban add, mint mások

Németországból lehetne hozatni a szövetet és itt legyártatni egy ezzel foglalkozó céggel

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

és lehet, hogy naiv elképzelés, de nem lehetetlen és sok kitartással lehetséges, csak jó helyen kell megnyitni az üzletet, olyat kell tervezni amire van igény és jó minőségűnek kell lennie (anyagok tulajdonságait jó ha ismered, mert így tudod, hogy pólót pamutból a legjobb varratni)

ez az egész nem jöhet létre pénz nélkül, szóval nem árt ha van, nem is kevés

2011. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyébként egy ruhaipari suliban informálódhatsz, hogy hogyan lesz a terveidből kész termék
2011. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos először is elképzeled a tematikát. Minden ruhadarabnak kapcsolódnia kell. Téma választás, színek kiválasztása. Tervezés. Modellrajz, gyártmányrajz, alkatrészrajz. Anyagvágatok, szabásminta. Ha ezek megvannak. Kiszabod az anyagot, össze varrod és kész.

Én előbb web shopot nyitnék a helyedben. Kipróbálni, hogy egyáltalán viszik a ruháidat.

Igazából a New Yorkerbe lehet 1500 forintért venni divatos pólót, szóval maximum gazdagoknak tudnád árulni, ők pedig megkövetelik a minőséget. Amihez egy minimális szaktudás szükséges.


Én ezt tanulom, még 1 év érettségi, aztán 1 év szakma. És textilrajzoló és modelltervező asszisztens vagyok. Magyarul divattervező. Már volt 2 divatbemutatóm.

De semmit sem ér a szakma, nem is fogom elvégezni.

Ehhez milliós tőke kell és évek munkája.


Inkább ne álmodozz, már én is feladtam.

2012. júl. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Sok hülye pályáttévesztett ! A kérdezőnek üzenem ! Ne ezektől várd a segítséget ! Ha már ilyenben gondolkodsz nincs szükséged ezekre, semmilyen területen !!!
2018. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!