Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Személyszállítással foglalkozó...

Személyszállítással foglalkozó Bt-t szeretnék alapítani. Hogyan tudok autóbuszt szerezni? Bankok állítólag nem igazán adnak hitelt. Ötlet?

Figyelt kérdés
A bankok 1 vagy 2 lezárt pénzügyi évet kérnek. Rengeteget olvastam utána, de konkrét megoldást nem találtam. A Leasing megoldható volna? Vagy van más lehetőség is?
2011. aug. 23. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyi tapasztalatod van már ebben az üzletágban, de az egész ott kedődik, hogy magadat meggyőzd. Racionálisan. Ehhez készíts egy üzleti tervet. Ha a terv alapján úgy ítéled meg, hogy necces a költségvetésed, akkor bele se vágj.

Dolgoztál már több helyen ahol hasonló profillal működtek? Meg tudod indokolni, Te miben lehetsz más, jobb mint a hasonló cégek?

Ezeket érdemes tisztáznod. Hidd el, nem az autóbusz beszerzése a legnehezebb feladat ebben a vállalkozásban. Ha meg tényleg van egy ütőképes üzleti terved amire a bank is adna kölcsön, akkor vegyél egy már működő és nyereséges céget aminek a papírjaival már szóbaállnak a bankok.

Nekem van egy eladó kft-m :)

2011. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!

Meglévő céget azért nem szeretnék vásárolni, mert egy vagyonba kerül az átírás. (tevékenységi kör, név, stb)

A cégnél ahol érdeklődtem, Bt. alapítás megvan 35.000 Ft-ból. Olcsó, de hitelt nem kapok. Meglévő cég vásárlása pedig drága, viszont hitelképes (feltehetőleg).

Ördögi kör.

2011. aug. 25. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes, azután, hogy válaszoltam Neked 2 órával később ugyanezt a kérdést kaptam telefonon, csak az illető más profillal szeretne foglalkozni. :)

Hangsúlyozom Neked is, hogy egy vállalkozás az üzleti tervvel kezdődik. Elsősorban magadat kell meggyőzni költségvetés készítés, marketingterv, és legrosszabb forgatókönyv elemzéssel, hogy az elképzelésed életképes, legalábbis alacsony kockázatú. Ha ez megvan, akkor hidd el a pénzintézeteket is meg tudod győzni.


Nem olyan vészes megvenni egy működő céget, sokan szabadulnának ebben a válságban. Pl. 2 éve egy nyereséges betéti társaságomat igyen adtam el, mert többe került volna nekem a megszüntetése. A vevő totál jól járt, szerintem 30-ból megúszta az átalakítást.


Ha nincs pénzed megvenni egy céget néhány 100 ezerért, akkor nagyon necces ez az üzleti elképzelés...

Ugyanis nem a cég elindítása lesz sok, hanem az üzemeltetése.

2011. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!