Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozóként ha nyitok egy...

Vállalkozóként ha nyitok egy ajándékboltot leheték én ott az eladó úgy, hogy nincsen eladói végzetségem vagy muszáj felvennem egy szakképzett eladót?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
vagy elvégzel egy kereskedő-boltvezető okj-s képzést, vagy felveszel valakit, igen
2011. szept. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, egy szakképzett eladónak jelen kell lennie. Egyébként néhány hónap alatt meg lehet szerezni egy ilyen képesítést.
2011. szept. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2 hónapja készülök a boltnyitásra.Október 1.-én nyitottam volna,mint vállalkozó és a könyvelőm sem szólt ,hogy kellene hozzá végzetség is.
2011. szept. 20. 08:23
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Már megint a könyvelő... Miért a könyvelőnek kéne tudni a szakmaspecifikus dolgokat? a könyvelő nem kereskedő, és nem borász, nem tanár és pl nem végzett taxis sem....


Ne vállalkozz, ha lövésed sincs, hogy az általad indított vállalkozáshoz mi kell.... Gondolom a könyvelődnek kéne tudni a HAACP-T ha olyat vállalkoznál, a munkavédelmet ha építőiparos vagy, a vám jogszabályokat ha eszedbe jut külkereskedni....


Szerinted mi könyvelők mit kell hogy tudjunk? Ugyanis hogy mindent az lehetetlen. Viszont a bolt nyitáshoz már vagy tizenéve végzettség szükséges. Tehát még a h..e is tudja már ne harizz....

2011. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem,hogy a könyvelőnek kellene tudnia mindent,de akkor ne mondjon olyat,hogy ő majd mindent intéz,majd ő lejelenti a szükséges teáor számokat is,nekünk semmi dolgunk nem lesz ezekkel az intéznivalókkal-csak,hogy többet kelljen fizetnünk neki-aztán meg az utolsó pillanatban közli velünk,hogy még sem megy a dolog.Megbeszéltük vele,hogy mi a terv,megvettünk minden berendezést,a bolt kulcsait ma kapom meg,eddig rendben talált mindent és tegnap este szólt,hogy nincs olyan teáor szám amivel képesítés nélkül árusíthatnánk.
2011. szept. 20. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézz utána, DE szerintem ajándékbolthoz nem kell már szakképesítés, mint ahogy virághoz és zöldséghez sem kell!!!

2010-ben hoztak rá törvényt.

2011. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megkerestem a törvényt. 21/2010 (V.14.)NFGM rendelet.

Itt bent van, hogy milyen kereskedelmi tevékenységhez kell végzettség.

Ajándékhoz nem kell!!

2011. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsónak.
2011. szept. 20. 12:29
 9/9 Enoid ***** válasza:
Az az üzleten kívüli értékesítésre vonatkozik .....sajnos :(
2014. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!