Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szlovák cég költségei?

Szlovák cég költségei?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgárként alapított egyszemélyes cégnek Szlovákiában milyen költségei vannak?


Tegyük fel, hogy a cég kiszámláz bruttó 500.000,- értékben és a cégnek nincs semmi költsége.


Ebből lejön a 20%-os áfa vagyis marad 400.000Ft!

Majd kifizetem a társasági adót ami 19% vagyis marad 324.000Ft

Ha kiveszem a cégből a pénzt mint fizetés, akkor abból lejön 19% személyi jövedelemadó, szóval marad 262.440Ft!


Összefoglalva 500.000Ft-ból 262.440 forint marad!


Ezeken kívül van még valamilyen költsége egy szlovák cégnek?

(Egyáltalán jó adatokkal számoltam?)


Van valamilyen adózási kedvezmény, akkor ha magyar állampolgár vagyok? Pl.gyerek után stb...?


Köszönöm szépen!


2011. szept. 29. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

500.000=416.667+20%

Szlovák adótörvények szerint ha megfizetted a társasági adót, az adózott jövedelemnek számít. Osztalék után nem kell SzJA-t fizetni. Bár Magyarországon valószínűleg illik leadóznod.


Cégalapítás is pénzbe kerül, kb. 1000€. Könyvelésedet ki fogja vezetni? Akármennyire nem lesz forgalmad, havi 50€ alatt nehéz lesz megúsznod.

Hova lesz bejegyezve a céged? Akármilyen kis irodát bérelsz, százas alatt nehéz lesz megúsznod.


Adózási kedvezmény nincs, nem lehet különbséget tenni hazai és egyéb EUs állampolgár közt. Családi állapotodnak nincs köze a céged adózásához.

2011. szept. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fizetés nem nyerő, azután szja mellett járulékokat kell fizetni. 100 € így 150-160ba kerül.

Osztalék a nyerő, lásd feljebb.

2011. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
500.000 Ft értékű árbevétel esetén úgy emlékszem nem kötelező áfafizetőnek lenned.
2011. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Még semmit se tudok biztosan, csak tervben van az egész!

Élnek kint ismerősök Szlovákiában szóval ha megoldható akkor a cégbejegyzés oda lesz bejegyezve, de ez után még nem néztem utána!

A könyvelést se tudom még!


Szóval akkor 336ezer forint lenne a "keresetem"?


A kedvezményt úgy gondoltam, mint nálunk 3 gyerek után gyerekenként 200ezer forintig nem kell fizetni SZJA-t!

2011. szept. 29. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha be kell jelentkezned áfafizetőnek. Ha nem, 417 ezer.

SZJAt mint írtam nem kell fizetned (legalábbis Szlovákiában nem), tehát nem lesz szükséged kedvezményre.

Az összeget csak példaképp írtad, vagy tényleg összesen ennyit akarsz számlázni? Ha igen, kizárt dolog hogy ezért megérje céget alapítani, már csak a minimum 5000€ alaptőke miatt sem.

Inkább keress valakit, aki kiszámlázza helyetted.

2011. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak példaképp írtam, mert így könnyebb volt számolni, mintha csak X összegről beszéltünk volna!


Köszönök szépen mindent!

2011. szept. 29. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!