Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját kft-ben ügyvezető...

Saját kft-ben ügyvezető vagyok, minimálbérre vagyok bejelentve alkalmazottként, de a cég már nem működik, elmennék dolgozni, ahol szintén bejelentenének, hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy mi a módja annak, hogy bejelenthessenek az új munkahelyemre, ki kell jelentetnem magam a cégemtől? Sajnos a könyvelőm nem túl segítőkész, ezért várnám innen a segítséget. Köszönöm
2011. okt. 2. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A könyvelődnek kellene kijelentenie a Kft-ből.

Szerintem sürgősen cserélj könyvelőt, hiszen ez az ő dolga lenne, hogy ebben segítsen.

2011. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha akönyvelőd nem túl segítőkész, válts könyvelőt de sürgősen. Egyébként nem feltétlen kell kijelenteni. Egyáltlán nem működő cégben miért is fizetsz járulékot? már réég nem kéne. Léccike dobj egy privit megpróbálok segiteni, term ellenszolgáltatás nélkül.
2011. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fizetek járulékos a "nem működő kft-ben", akkor milyen adók maradnak? Társasági adó, áfa, iparűzési? Kihagytam valamit?

Megszűntetni nekem is macerás lenne (5 éves adóellenőrzés, pénztár kipucolás, stb), vagy rosszul érzem?

2011. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia a második válaszoló vagyok. Nagyjából igen, de adott helyzetet kell mindig elemezni, és a nem fizetsz járulékot nem ilyen eccerű

megfelelő kódokkal megfelelő bevallásokat le kell adni. Ehhez kell a könyvelőd

2011. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kérdésem: minek működtetsz egyáltalán,ad absurdum egy halott kft-t?


Vagy esetleg csak azért,hogy ha megkérdezik mivel foglalkozol,akkor azt tudd mondani hogy JLKFJDKLFKLDH KFT ügyvezetője vagy?


Egy halott kft-t teljesen felesleges fenntartani olyan címen,hogy jó lesz még valamire(mint a 10 éve meghalt nagymama 20 évvel ezelőtt befőzött lekvárjai) .


Gondolom egy csomó járulékot,ilyen olyan adókat,illetékeket fizetgetsz utána,amik lehet,hogy 2-300 forintok,de összeadva lehetnek akár 10-20.000 forintok is...aztán lehet nem is tudsz róla,mert automatice levonják a bankszámládról.

2011. nov. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom megszüntetni a céget, mert a készletet elajándékoztam, nem tudván, hogy ezután is kell illetéket fizetnem, ill. így ugye a leltárt sem lehet elkészíteni... ördögi kör
2011. nov. 7. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:
mikor ajándékoztad el a készletet? És milyen készlet? selejtezni is lehetne ám... valami gáz van könyvelő terén. Tényleg miért fizetsz járulékto?
2011. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezüst ékszer, de nem egy nagy tétel.A könyvelő szerint azért kell fizetnem, mert még a gyed kezdete előtt bejelentett a cégemhez, hogy leglább a minimál után kapjak gyed-et. Szerinte a gyes alatt viszont már fizetnem kell havi 35-öt.
2011. nov. 9. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy frászt. Amig gyesen vagy egy fillért se. Tényleges főköynvi kivonat nélkül nem tudok segiteni. De szerintem a könyvelő csere esélyes.
2011. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!