Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A bt. Szüneteltetése/ pihentet...

A bt. Szüneteltetése/ pihentetése (nem tudom a helyes kifejezést) ingyenes, vagy illetéke van? Nincs tartozása.

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Bt-t nem lehet szüneteltetni, csak egyéni vállalkozóit.
2011. okt. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól írja az első!

Ha a vállalkozás jelenleg nem megy és találtál magadnak napi 8 órás munkahelyet, akkor ezt a megfelelő nyomtatványon az apeh felé bejelenti a könyvelőd és a havi kötelező járulékot és SZJA-t attól kezdve a BT-ben nem kell fizetned.

Sajnos az apeh ettől még minden hónapban, negyedévben stb. az esedékes bevallásokat "várja", még akkor is, ha az tele van nullával, ellenkező esetben bírságol.

És sajna, amíg a cég papiron él, a bankszámlát is fenn kell tartani, tehát a bankszámla-vezetési díjat a banknak fizetni kell, azokat költségként le kell könyvelni.

Vagyis mindezen feladatok elvégzése miatt a könyvelőt is célszerű megtartani.


Ha úgy gondolod, hogy évekre akarod "felfüggeszteni" a vállalkozói tevékenységet, akkor inkább célszerű elindítani a cég végelszámolását vagy felszámolását (=attól függ, hogy van-e tartozása akár apeh, akár mások felé), és ha majd szükséges lesz, én azt mondom, hogy ne új társaságot csinálj, hanem majd egyéni vállalkozóit válts ki.

Persze, ha a szünetelést csak pár hónapra tervezed, akkor hagyd meg a céget és a könyvelőt, kevesebbe kerül, mint a cég megszüntetése (ügyvéd + cégbírósági illeték)

2011. okt. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló! Ha a bt beltagnak nincs munkahelye de a bt -sem működik, akkor a megfelelő bevallási technika mellett járulékfizetési kötelezettség sem keletkezik, mert a csak ügyvezetés nem személyes közreműködés!


bt "szünetelés": fenntartásnak hívom én, mennek a nullás bevallások, van bankszámlája és ennyi. Nem kell feltétlenül végelszámolni, sőt adott esetben nem is lehet.

2011. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ködzönöm a kedves válaszokat! Nincs tartozás, nem működik, férjem cipész műhelye volt. Arra gondoltunk eladnánk. Párom azt mondta ez amolyan jelképes eladás csak.Az ügyvédet fizeti a vevő.
2011. okt. 26. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!