Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik, hogy főállású egyéni...

Létezik, hogy főállású egyéni vállalkozóként "csak" 34.710Ft-ot kell majd Magam után fizetnem?

Figyelt kérdés

Apehnál mondták a telefonos ügyfélszolgálaton.

Minimálbér 78.000Ft és ebből: 27%-TB, 10%-Nyugdíj, 6%-EB, 1.5%-munkaerőpiaci adó.

Ezeket ha levonom a 78-ból,akkor 34.710Ft jön ki.

Elképzelhető,hogy "csak" ennyi lenne?

Mert eddig mindenhol azt olvastam,hogy 50-60ezer forint közötti összegre számíthatok,amit Magam után kell majd fizetnem.

Vagy ehhez a durván 35-höz még jönne valami amit az Apehnál esetleg nem mondtak?

Egyébként alanyi adómentes leszek,ha ez számít a kérdés megválaszolásában.

Köszönöm.


2011. okt. 26. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így van, mert az szja-t nem adtad hozzá:)

Lehet havonta fizetni vagy évente egyszer, adóbevalláskor, de ami havi lebontásban kb. 15-20e-re jön ki ennél a fizetésnél.

2011. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az alanyi adómentesség az ÁFAra vonatkozik. A járulékokat és az SzJAt nem befolyásolja.

SzJAt a tényleges jövedelem kivét után kell fizetni.

Ha a minimálbér a jövedelem kivéted, akkor 78.000*1,27*16%, azaz 15.850.- Ft havonta.

"Lehet havonta fizetni vagy évente egyszer, adóbevalláskor": nem lehet évente egyszer fizetni, adóbevalláskor. Illetve lehet, csak akkor rád terhelik a késedelmi kamatot minden havi fizetendő SzJA után.

2011. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Tényleges jövedelmi kivét"? Kérlek írd le,hogy ez mi.


Évi egyszer kell fizetnem nyereség utáni adót Nekem a könyvelőm ezt mondta.


Köszi a válaszokat!

2011. okt. 26. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:
A te szinteden lehet évente fizetni az szja-t, nem számolnak kamatot, mivel éves bevalló vagy. De gondolom 1-2 évig nem lesz nyereséged, mivel összekaparsz annyi számlát amivel ütöd a bevételt, így 0-ra jössz ki. 2 évig eddig lehetett veszteséges is a vállalkozás, nem szóltak, de én nem lennék biztos, hogy nem ellenőriznek, ez persze attól függ mibe mozogsz.
2011. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csakhogy én is beleszóljak. :))) Szerintem 2 malomban őröltök.

1. A havi járulékokkal együtt még havonta utalni kell a járulék-köteles jövedelem (=vállalkozói kivét) után fizetendő SZJA-t is, nemcsak a járulékokat. Erről havonta bemegy az apeh-hoz a 11053-as bevallás, és ez alapján az állambácsi havont várja a pénzt.

2. Ezt a vállalkozói kivétet engedig költségként (a többi költséggel együtt) elszámolni, ezért az éves SZJA-bevallásban: bevétel mínusz elszámolt költségek különbözeteként jelentkező nyereség után még további SZJA-t kell fizetni. Ha a kiszámolt különbözet nem üti meg az apeh által "elvárt" szintet, ill. több a költség mint a bevétel, az apeh ezt is leszabályozta, hogy ilyenkor mi a teendő és mit hogyan kell számolni. A lényeg:

No ez az, amire a könyvelőd azt mondta, hogy csak év végén kell fizetni!!!

2011. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Teljes összezavarodás...:S
2011. okt. 27. 13:50
 7/7 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ne hagyd magad, amit te olvastál sajnos az a jó összeg.Amit még fizetned kell az a szociális hozzájárulás ami kimaradt. Kezdőnek lehet, hogy elmegy a minimálbér én 85 ezerre voltam bejelentve. Most a heti 10 órára, azaz napi 2 órára kell fizetnem 14- 15 ezret.Személyesen menj be az APEH ügyfélszolgálatára és mindent elmondanak.És egy jó könyvelőt utána!
2012. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!