Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként egy...

Egyéni vállalkozóként egy önkormányzati cégnél dolgozva mennyi kell legyen az a bruttó összeg, amelyből MINDEN járulékot kifizetve 300ezer FT-marad havonta nekem?

Figyelt kérdés
Megjegyzés: 2 kiskorú gyermekem van(családi adókedvezmény?)
2011. dec. 3. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezzel számoltattam, a munkáltató költsége összesen 611779 Ft lenne.Mégis mit dolgozol, hogy megéri nekik ennyit fizetni?

2011. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nekem 569000 jött ki.

Nem értem.

De másként teszem fel a kérdést:

Ha mindenképpen nettó 80ezerrel többet kapnék, mikor kerül többe, illetve mennyivel/mennyibe a cégnek

1. ha ezután is szimpla alkalmazott maradok

2. vagy menjek el egyéni vállalkozónak

A két eset között van-e eltérés a cég kiadásaiban?

2011. dec. 3. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha alkalmazott vagy, akkor minden járulékot a munkáltató fizet utánad.Ha vállalkozóként dolgozol, akkor a munkáltató csak azt fizeti, amit leszámlázol neki.Tehát a munkáltatói járulékot nem.Ez a munkáltatódnak jobb, de neked nem.Magadnak kell fizetned, bevallanod.Ha nem értesz hozzá, akkor könyvelőt is kell fizetned.
2011. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Előző: ezt tudom.

Akkor kvázi 590-et kell majd kiszámlázzak....

2011. dec. 3. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Van főállásod mellette? Tudsz költséget elszámolni? A nyereséget ki szeretnéd venni vállalkozói kivét formájában? Mert ennyi infóból, amit megadtál, nem lehet kiszámolni.
2011. dec. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez a főállásom.Más állás nincsen. Egyéni vállalkozó szeretnék lenni, még nem tudom megéri-e az Eva, vagy más adózási formában, mert nem tudom melyik érné meg.Diplomás vagyok, valahol olvastam az is számít a járulékmeghatározásnál. A lényeg, mindet ki kell venni(300e). Költséget nem tudok elszámolni mert nincsen. Szellemi munka. A bejárás költsége meg nem sok. Valójában arról van szó, hogy közalkalmazotti állásból vállalkozóba akarok átmenni.
2011. dec. 6. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!