Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Napi 6 órában dolgozom (oktatá...

Napi 6 órában dolgozom (oktatás), szeretnék otthoni munkát vállalni (internetes ruhaárusítás). Lehet ilyet?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, kb. mennyi vállalkozói adót kellene fizetni? Bárki árulhat, akinek ilyen terve van? Köszönöm!
2011. dec. 10. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Interneten hogy lehet már egyáltalán ruhát árusítani?


A kérdést azért se tudom értelmezni,mert ahány országból származik a ruha(főleg turkáló esetében) annyiféle számozás, betűjelzés vonatkozik a méretek jelzésére,jelölésére,feltételezve,hogy gondolom nem a saját magad által készített és egységes beméretezésű ruhákat akarod árulni...

2011. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

előző vagyok,magyarán valaki belép az áruházadba,és itthon mondjuk M es a mérete,de mondjuuk az Hollandiába 72-es(most csak írtam valamit),Angliába 13-as,Törökországba meg 58-as.

Na most aztán ebből ember legyen a talpán,aki kideríti,hogy mi a mérete.

2011. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első szerintem rosszul értelmezted.


A kérdező főállás mellett akar ruhákkal foglalkozni. Amit vagy a lakásán tárol és ad el vagy shop keretében értékesít. Tovább folytatva pl. megvarrja vagy varratja és értékesíti. Ez lenne az első meglátás részemről. Míg a második, hogy felveszi egy nagykerrel a kapcsolatot és shop keretében értékesít.

Ha másodállásban csinálod akkor nem kell a minimálbér után megfizetned annak költségeit. Tehát beljebb vagy kb. 35e Ft/hó-val.

Minden adó a forgalomtól, bevételtől és kiadástól, függ. Na meg persze milyen vállalkozási formát szeretnél folytatni.

2011. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi... igazad van első, nem írtam le egyértelműen. Mivel a férjemmel tervezgetjük a kisbabát, ezért a babaruhákkal kapcsolatban kezdtem el érdeklődni. Tehát csakis baba- és gyermekruházatot vennék magyarországi nagykerből (amit ők például Angliából exportáltak), és én ezt szeretném továbbadni. Nem nyitnék boltot vagy shopot, hanem az internetes piactereken árulnám. Lehet ilyet?
2011. dec. 10. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet.

A webes értékesítésnek külön szabályai vannak.

Keress rá a neten, hogy webes értékesítés, vagy webbolt üzemeltetés.

Ha nincs legalább heti 36 órát elérő munkaviszonyod (a napi 6 óra csak heti 30), akkor legalább a minimálbér után meg kell fizetned a járulékokat.

Jövőre meg a vállalkozóknak legalább a minimálbér másfélszerese után kell majd fizetniük.

Most a minimálbér 78 ezer, jövőre vagy 92ezer, vagy 93 ezer lesz, a bérből levonandó járulékok 18,5%, a bér után fizetendő 27%. Ez kb 42ezer forint lesz havonta, plusz a tényleges jövedelem kivét után 16% SzJA előleg.

2011. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Teszveszen, vaterán gondoltad? Legegyszerűbb ha egyéni vállalkozó leszel, mert ha üzletszerűen foglalkozol a kereskedelemmel, akkor adóznod kell utána. Viszont arra figyelj, hogy ha tervezitek a babát, akkor miután megszületett tgyás és gyed alatt nem lehet dolgozni (vagy ha a munkát választod, akkor nem kapod a gyed-et), gyes alatt lehet csak dolgozni (amit már a gyerek nagyobb korában kapsz csak és 30 ezer körüli összeg). Tehát ha mondjuk kiváltod a vállalkozóit és 2 hónap múlva teherbe esel, akkor szülés után más megoldást kell erre találni. Esetleg legyen a párod nevén a vállalkozás, mert ha neki is van főállása, akkor járulékot csak a kivett jövedelem után kellene fizetni. Ha nem vesztek ki pénzt a vállalkozásból, akkor nem kell. Ezen kívül vállalkozói személyi jövedelemadót és vállalkozói osztalékadót kell fizetni a nyereség után, ha ez van. Előbbi ha jól tudom 16%, utóbbi pedig a fennmaradó összeg 20-25%-a. A számok nem biztos, hogy teljesen pontosak, mert gyorsan írok, de kb. ilyen költségek vannak.
2011. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék sikerült-e amit elterveztél?:)
2013. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!