Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ahhoz hogy saját kis kifőzdét...

Ahhoz hogy saját kis kifőzdét nyissak, ahol saját cukrász terméket is árulnék /desszertre gondolok/ ahhoz szükséges pl OKJ-s szakács ÉS cukrász végzettség?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 10:43
 1/7 menta34 ***** válasza:
81%

Minden nap van egy ilyen kérdés:)


Ez a jogszabály:

[link]


A lényege, hogy ha szakács vagy csinálhatsz természetesen desszerteket is :) Ha viszont nincs végzettséged, akkor csak büfé jellegű termékeket csinálhatsz, vagy alkalmazol egy szakácsot vagy cukrászt akinek megvan a papírja.

2011. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

kifozde=/=cukraszda...

mas besorolas,mas feltetelek(raktarozas,hutes,satobbi)

es igen,"papir"fuggo.

kell valaki,aki alairja hivatalosan az "etlapot" es az "anyagkalkulaciot" es ezert felelossegre vonhato.

de ha ennyire nem vagy kepben vele,akkor bele se kezdj.

2011. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 menta34 ***** válasza:
91%
#2 piskótakocka, csokisodóval az nem cukrászmesteri remekmű:) Szerinted a flancos szakácsoknak van egyszerre szakács és egyszerre cukrász végzettségük is? orrba lennél vágva ha bekérdeznéd őket:)
2011. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

menta34 válasza:

-Köszi szépen a választ!


Kifőzde=/=cukrászda

-Erre magamtól is rájöttem. Utolsó tanácsodra reagálva, lehet neked meg nem kéne "tanácsokat" írni, mert nem tűnsz egy őstehetségnek benne.

2011. dec. 14. 16:54
 5/7 A kérdező kommentje:

menta34 válasza:

Hát igen, a cukrász termékeken persze nem valami nagy ínyenc dolgokat értettem...egy somlóihoz is kell cukrász végzettség :-)? Hivatalosan belátom, hogy elvileg igen...

Akkor minden étterem, ahol lehet desszertet venni ott van egy "hivatalos" cukrász is? Fura, de persze elfogadom ha igaz...

2011. dec. 14. 16:58
 6/7 menta34 ***** válasza:
79%
Pont azt mondom, hogy nem kell semmilyen cukrász termékhez cukrász végzettség ha azt vendéglőben készíted el, mint a menü része vagy mint kiegészítő termék. A szakács az "ételt és italt" készíthet - ebbe a kolbász töltéstől a grillázs műalkotásokon keresztül a bogrács halászlén át minden benne van:)
2011. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

menta34 válasza:

Bocsi, tiszta hülye vagyok...nem tudom hogyan sikerült félreolvasni :-). Bocsi, és köszi szépen a segítséget!!!

:-) Szép napot neked!!

2011. dec. 15. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!