Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Keresd magad degeszre! Íme a...

Keresd magad degeszre! Íme a legújabb átverés?

Figyelt kérdés

[link]


Gondolom nagy kamu, hiszékeny, naív emberek csőbehúzására. Ismeri valaki?


2011. dec. 29. 10:50
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
82%

Nem ismerem, de így első ránézésre ez is valamilyen MLM baromságnak tűnik. Semmi konkrétum nincs magáról a "munkáról", csak a szokásos beetető maszlag: nemcsak a gazdagok kiváltsága; nem is kell semmit se csinálni, de dőlni fog a rengeteg pénz; milyen sz@r csórónak lenni stb.


Sőt, elolvasva a "Felhasználási feltételek" részt (amit az emberek 99%-a elfelejt), a következőre bukkantam:


"Kifejezetten tudomással bírok arról, hogy a KMD Weboldal egy ingyenes, meghívásos alapon működő, regisztrációhoz kötött, általános és közcélú pénzügyi ismereteket és ahhoz kapcsolódóan, a KMD Weboldal üzemeltetői által összegyűjtött, harmadik személyek által kínált MLM rendszerű lehetőségeket tartalmazó honlap.


Tudomásul veszem, hogy a KMD Weboldal illetve annak üzemeltetője nem tekinthető befektetési vállalkozásnak vagy befektetési tanácsadásnak, a KMD Weboldal üzemeltetői a honlap keretein belül nem folytatnak befektetési, pénzügyi ügynöki vagy oktatási tevékenységet. Felhasználók a regisztrációt követően lehetőséget kapnak, hogy általános, bárhol ingyenesen hozzáférhető pénzügyi információkról, illetve befektetésékről tájékozódhassanak, azonban a regisztráció nem keletkeztet kötelmi jogviszonyt a felhasználó és a honlap üzemeltetői között. "


Vagyis jó eséllyel ez a honlap úgy működik, hogy a regisztráltaknak kiküld jó pár MLM-ajánlatot (Zepter, aloe vera és társaik), és a felhasználó majd rábök az egyikre, így onnantól kezdve beszerveződik a választott hálózatba, amiért cserébe a honlap készítői jutalékot kapnak az adott MLM-cégtől.

A felhasználó pedig máris házalhat és szervezkedhet buzgón, hogy a kezdő készlet/belépési díj árát kitermelje, az adott MLM-hálózatban...

2011. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyszerűen összefoglaltad. Úgyhogy nem volt alaptalan a rossz megérzésem vele kapcsolatban.
2011. dec. 29. 19:42
 3/55 anonim ***** válasza:
85%

Én egyszer kíváncsiságból beregisztráltam, heteken át csak folytatásos leveleket küldtek, amiből nem derült ki semmi, aztán a végére annyi, hogy ez egy olyan MLM hálózat, ahol előbb kell felépíteni a hálózatot, és csak utána kell nekik eladni valamit. A hálózatépítés állítólag automatikusan zajlik, mert arra kidolgoztak egy programot: ha bárki a te linkeden keresztül regisztrál be, akkor az a te hálózatod tagja lesz. A linket pedig reklámozhatod ahol akarod.


Én azt vettem észre, hogy már több mint fél éve folyik ez az egész, vadul fejlesztik a programot, építgetik a hálózatot, de termék, pénz még nem cserélt gazdát.


Szóval várakozhatsz, izgulhatsz hónapokig, olvashatod a szóróanyagaikat meg a facebook oldalukat, rámegy egy csomó időd, aztán a végén ha lesz valami termék, ugyanott találod majd magad, mint egy hagyományos mlm-nél: ha keresni akarsz, vedd meg a terméket.

2011. dec. 30. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
79%
A hatóságok ilyen típusú csalásokkal miért nem foglalkoznak???
2012. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
14%

Ismerem Őket, beszéltem Velük személyesen, és nagyon rosszul gondoljátok, hogy átverés. Itt nem arra regisztrálsz, hogy befizetsz és eladsz bármit, csak arra hogy egy nagy csapat része leszel. Ha pedig már van egy csapat,amibe már belelátok, sőt, tapasztalom, akkor másként megy az egész. Hisz nem kell beszervezned, magyaráznod semmit mert Ők helyetted dolgoznak.


De a kételkedést nem szabad elvenni senkitől. Mindenki magad dönti el mit szeretne.

Én hitelt törleszteni ami nem kevés (14millió) és úgy néz ki ha minden így halad, nyáron le is tudom ezt amit amúgy 30 évre vettünk fel 1 éve....


Ez egy kiskapu, amit ha akarsz megragadsz, ha nem akarsz ott ragadsz ahol vagy.

2012. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
58%
Jah, persze....
2012. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
37%
Ha így gondolod, szíved joga. A te dolgod. Én csak megválaszoltam egy kérdést.
2012. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
59%
5-ös: És elárulnád, hogy eddig összesen hány forintot kerestél ezzel a biznisszel nettóban?
2012. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
89%

Hogyne, kevés idő alatt 14 milkát lehet keresni, 0Ft befektetéssel és ráadásul még dolgozni sem kell, mert helyettem dolgoznak...

Hiába van leírva a honlapjukon is, hogy "a KMD Weboldal üzemeltetői által összegyűjtött, harmadik személyek által kínált MLM rendszerű lehetőségeket tartalmazó honlap", de ezek szerint te azt mondod, hogy nem kell házalni vagy barátokra tukmálni dolgokat, sőt beszervezni sem kell és nincs semmilyen belépő termék/tagdíj, hanem csak hozzád vágják a pénzt, miután regisztráltál???

Hű, akkor az egész országot fel kellene regisztrálni, és akkor az IMF-nek is mi adnánk kölcsön, és a magyar életszínvonalhoz képest a német is csak Fekete-Afrika lenne.

Bárcsak tudnám, hogy honnan van ez az örök bőség forrása, amit az MLM cégek csapolnak, mert én nem látok valami kemény termelőmunkát/szolgáltatást mögöttük, csak egy piramist, amiben mindig fentről lefelé adogatják el az adott terméket és csak a felsők járnak jól...

2012. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Még mindig nem világos, hogy miből dől a lé a kedves sikeres hozzászólónkhoz???
2012. jan. 3. 09:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!