Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi kezdőtőkére van szükség...

Mennyi kezdőtőkére van szükség kb. egy borászat (ahol "csak" bort "készítek" tehát nem termelek a szőlőbirtokon) valamint egy pálinkafőzde kezdő vállalkozás elindításához?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

szia! borász szakos hallgatóként szívesen válaszolnék a borászati üzemes kérdésedre, ha tudnám mekkora méretű üzemben gondolkodsz!!! Mert elég széles skálán mozog ez az ár!


A jó pálinkafőzőhöz kell 1-2 millió (már csak egy jó minőségű főzőhöz ennyi minimum kell) + egy különálló ház, amiben elhelyezheted a berendezést!!

2012. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, szuper, hogy borász szakos hallgató vagy. Én is oda szeretnék majd menni. Olyanra gondoltam, amiből 10 év alatt ha jól csinálom elérhetek olyan szintre, hogy 300 milliós bevételem legyen. Szóval kicsiben elkezdeni és utána benne lenni a top 20-ban magyarországon úgy 10 év alatt.
2012. jan. 11. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Az első vagyok!!! Ahhoz, hogy te benne tudj lenni a magyarországi borok TOP 20-as lkategóriájában, egy profi pincészet és persze jó szakértelemmel bíró csapatra munkásokra) van szükség, ami magában hordozza azt, hogy eszméletlen mennyiségű tőke kell, egy pince felépítéséhez és begépesítéséhez!!!! Egy nagy prés is 12-20 millió ft/ darab és ez csak a prés! Voltam már olyan üzemben, ahol 4 vagy 5 ilyen értékű prés (és nem a legújabb modellek, hanem kb 10-12 éves prések és akkor ennyi volt az értékük) dolgozott és ez csak a préselő részleg!!! :)


Mellesleg, ehhez nagy eltökéltség is kell, aki ilyen nagy célokat tűz ki maga elé!! A másik és a nehezebb dolog, hogy a top 20-ba bekerülj, ugyanis a neves pincészeteket leszorítani, nem lesz, illetve nem olyan egyszerű!! Bizony, azért, hogy te ott lehess, hatalmas marketing kell a vevők felé, főleg, úgy hogy egyre jobban betörnek a chilei, ausztrál, dél-afrikai, spanyol, olasz, olcsó, de minőségi borok!


De hát, próba szerencse! Szép NAGY cél, az biztos! :)

2012. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi szépen a választ, hát apum régen otthon készített saját fogyasztásra borokat és akik megkóstolták, azt mondták, hogy nagyon jó, (itt ne az olyan kocsmába járós emberkékre gondoljunk) hanem hozzáértő emberekre, mondták is neki, hogy borászkodnia kellene, de Ő már elég idős volt hozzá, hogy bele vágjon, így én szeretném ezt megvalósítani, innen jött az ötlet.

2012. jan. 12. 16:08
 5/6 f4ce válasza:
Szia! Hát igen egy borászathoz több száz millió kéne amivel elérnéd a nagyobb Borászatok technikai részlegét. Valamint egy nagyon profi csapatot kéne összeszedned. De nem egyszerű. Én most végeztem a BCE Soós István Borászati iskolába 100% szakmunkás bizivel de a munkalehetőség kilátástalan. Nehéz de jó cél. Én belevágnék ha lenne rá lehetőségem. Valamint ha kis pincészetet csinálsz abból is szépen fellehetne fejlődni csak lassan. Sok MARKETING és jó bor ez a kulcsa mindennek manapság. Na meg persze a kezdőtőke és a profi csapat
2013. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csendes mark válasza:
Szia. Sikerült létrehoznod a borászatodat? Kiváncsi vagyok elérted e a célodat.
2023. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!