Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás tevékenység...

Egyéni vállalkozás tevékenységi körei?

Figyelt kérdés

Üdv! Arra lennék kíváncsi, hogy pontosan mik az egyéni vállalkozók által választható tevékenységi körök, illetve hogy ezek közül melyek engedély-, illetve bejelentéskötelesek és melyek nem? Találtam már interneten mindenféle PDF-eket, de nem tudom, hogy melyik a legfrissebb, ami fontos lenne, mert mindegyikben vannak különbségek. Vagy az lenne a legegyszerűbb, ha besétálnék egy illetékes okmányirodába és tételesen lekérdeztetném velük? Összesen 122 tevékenységi kör, ami kérdéses, szóval ettől szerintem befonnák a szemöldöküket. :)

(Megjegyzés: A [link] oldal szerintem nem jó, túl kevés tevékenységi kör van ott felsorolva, ráadásul túl általánosan fogalmaz. Nem lehet például megállapítani, hogy mondjuk a 265201-es szakmakód most akkor milyen kategóriába is esik.)


2012. jan. 28. 17:58
 1/1 A kérdező kommentje:
Végül megoldódott a probléma. A bejelentéshez és engedélyhez kötöttséget a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának weboldalán lehet ellenőrizni. A képzettségi megkötések miatt a legközelebbi Kormányablakba mentem el (csütörtökön délután négykor az aznapi 11-dikként :)), ahol az egyik ügyintéző különösebb kérdés nélkül egyenként ellenőrizte a köröket és ahol volt valami azt kinyomtatta. Egy szép köteg papírral távoztam. :)
2012. febr. 3. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!