Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerül most egy Kft...

Mennyibe kerül most egy Kft megszüntetése? Természetesen ügyvéd elött.

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron alapitottam,de sajnos nem vált be a vállalkozásom,így vissza kell adnom,mivel a járulékom "ketyeg"
2012. jan. 29. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rendezned kell az összes adót és közterhet, nem lehet készleted, tartozásod (sem szállítói, sem kölcsön)

Az ügyvédi díj az ügyvédtől függ (ez nagyon változó), a cégbírósági az 15-30 ezer között lehet most.

2012. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy cég megszüntetéséhez nem kell ügyvéd. Becammogsz a cégbíróságra, ott megmondják mit tegyél, megteszed és megszünteted.
2012. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na most akkor melyik?
2012. jan. 29. 22:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Mit melyik?


Egy céget egy ügyvéd NEM TUD megszüntetni, csakis a tulajdonos.


Az ügyintézés helye pedig a cégbíróság.

2012. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most meg azt hallottam,hogy mindenféleképpen ügyvéd kell,aki a papirokat elintézi.Nem elég a cégbíróság.
2012. jan. 29. 22:55
 6/12 anonim ***** válasza:
céget megszüntetni a tulajdonosok tudnak ügyvédi segédlettel. Hiába megy be valaki a cégbíróságra.
2012. jan. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Egy céget egy ügyvéd NEM TUD megszüntetni, csakis a tulajdonos."

Ez egyáltalán nem így van.

A tulajdonos elhatározhatja a cég megszüntetését, de a cégbíróságra csak ügyvéd nyújthatja be. Az alapításkor is az ügyvéd küldheti be a papírokat és ha változás van a cégben, azt is csak ügyvéd jelentheti be.

Másrészt egy céget nemcsak a tulajdonos szüntethet meg végelszámolással, hanem felszámolást is lehet indítani ellene hatóságnak, vagy hitelezőnek.

Ha Kftd van, kell lennie könyvelődnek. Neki pontosan tudnia kell a végelszámolás menetét. Már csak azért is, mert a végelszámoláshoz szükséges nullára futtatáshoz ő tudja megmondani neked a fizetendőket (NAV felé, helyi adók, szállítói tartozások...)

Ha egyeztettél a könyvelőddel, utána mehetsz az ügyvédhez.

Ha van tartozásod bárki felé, nem szüntetheted meg a céget végelszámolással, csak felszámolással, ami jóval időigényesebb és macerásabb (és nem is te szünteted meg, hanem a kijelölt felszámoló)

2012. jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnállak.

Mi volt ami nem jött be?Mi történt?Egyáltalán nem ment?

Lehet piackutatás kellene,még ne add fel szerintem,persze ha ezt szeretnéd csinálni csak,ha útközben rájöttél,hogy mégis mást akkor válthatsz tevékenységi kört.

Ha van tartozásod akkor felszámolás lesz és az macerás,a tartozás értékéig elvesznek tőled vagyis a cégedtől vagyontárgyakat vagy rajtad hajtják be,pl:kocsi vagy sajnos lakás,remélem nem így van.

Ha nincs tartozás akkor végelszámolás kell

2012. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy sörözőt béreltem,szerencsémre csak három hónapig.Sajnos egyáltalán nem volt forgalom,így jobbnak láttam abbahagyni.Az üzlet a felét sem termelte ki,mint amennyi fizetnivalóm volt (bérleti dij,járulék,könyvelő,rezsi,árú)Tartozásom nincs,de viszont a cégem még él.Ajánlották,hogy adjam el de annak sem tudom a menetét.
2012. febr. 1. 08:14
 10/12 Barthy Áron válasza:

Legegyszerűbb a végelszámlás nekem ez volt a legköltségkímélőbb(ügyvéd kell!. itt van információ:

kftalapitas.b log.hu

2012. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!