Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes valamit bérelni...

Érdemes valamit bérelni egyáltalán? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

1.Példaként nézzünk egy kocsmát, ami jelenleg is működik, berendezéssel együtt kiadó pl 200.000Ft-ért.

Ebből lehet valamire következtetni a bevételt illetően? Mert úgy csak nem adja ki a tulajdonos, hogy tudja, hogy ha kifizeti a 200ezres bérleti díjat, akkor nem éri meg a bérlőnek. Viszont ha megéri a bérlőnek, mert pl 200ezer profitot megtermel havonta a kocsma, akkor a bérlő miért akarná kiadni?


2012. jan. 31. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán arra gondol, hogy a bérlőnek van még tőkéje, és majd felfuttatja az üzletet, amit ő nem tudott megtenni, mert nem volt elég pénze. Vagy egyszerűen belefáradt, beleunt, belebetegedett.


De hát kérjél tőle valami kimutatást, hogy mennyi bevétele volt, vagy egyszerűen ülj be egy napra, és mérd a forgalmat, amiből kiszámolhatod a várható jövedelmedet.

2012. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Például ha én besokallnék, akkor azt mondanám, nincs kedvem ezzel tölteni az időm, kiadom, 200 ezerből megélek, melózzon helyettem a bérlő :)
2012. jan. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Katoonene ***** válasza:

Minimális felmérést mindenképpen érdemes végezni mielőtt bármibe is belekezdesz, mint bárminél a világon, lehet tényleg rosszul megy az üzlet (bár kocsmánál ez főleg a tulaj és a kiszolgálók mentalitásán, személyiségén múlik, ha a célcsoportnak megfelelő a kialakítás, szinte lehetetlen belebukni)


A magam részéről ha lenne egy ilyen kis helyiségem, akkor azért akarnám kiadni, mert nincs vele semmi gond, bejön tisztán 150 ropi körül (nem tudok most hirtelen pontos adózást)

- nincs vele bajom, nyugalmam van, stb.

- tudok mást dolgozni, másba belefogni, akár másik kocsmát nyitni

- lehet pár év múlva több pénzért el tudom adni a kocsmát, addig is csak hozza a lét, és a meglévő 3 millió helyett 4,2-ért el tudom adni a kocsmát 3 év múlva (ez csak egy példa) de emellett éves szinten fél-egy-másfél milliót keresek biztosan (sose tudni mit kell javítani, stb.)


Egyébként ha nem havi többszázezres fekete/mosott bevételre lennék berendezkedve, hanem un. tisztességes kocsmatulajdonosként, év végi nyereséggel együtt például 2 millió tiszta bevétellel évente, akkor lehet magam részéről megelégednék 1,5 millió tiszta bevétellel szinte 0 munkával.

2012. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd.


A Verzió:

- Üzemeltetem én a saját kocsmámat. Dolgozom benne napi 10 órát heti hét nap késő estig, árut beszerzek, alkalmazottat fizetek, dolgozok mint a güzü. Van mondjuk havi 1,5M forint bevételem. Ebből 600e elmegy árubeszerzésre, 250e-t elvisz a 2 pultoslány bére, 100e a rezsi, 50e az eseti kiadások (törött poharak, berendezés, stb...) ~80e-t befizetek magam után adóba meg járulékokba és 100e benn kell tartani könyvelőre, KÖJÁL ellenőr megkenésére, APEHosnak, stb... Marad sacc per kb. 300-250E profitom havonta, amiből ha nem akarok pár éven belül becsődölni legalább 100e-t vissza kéne forgatnom a cégbe fejlesztésre meg a berendezések cseréjére (ugye egy hűtő sem működik örökké pl.).


B Verzió:

Kiadom neked 200e forintért és csinálj amit akarsz. Én meg vagy dolgozom máshol napi 8 órában X forintért és akkor mindjárt 3 kiló feletti a havi jövedelmem és a "gond letudva" vagy elég nekem a 2 kiló és otthon verem a brét :)

2012. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!