Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon 2012-ben meg...

Magyarországon 2012-ben meg lehet élni kizárólag mezőgazdaságból? Kérem, csak azok írjanak akik próbáltak, próbálnak még most is, esetleg szeretnének a jövőben ezzel foglalkozni.

Figyelt kérdés

2012. febr. 4. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Hát apám közel 20 éve abból él, és igen atom lóvés :)

De ez ő. Kérdés miképp akarod, ő állami földet művelget 100 hektáron, saját gépekkel. Persze nem 2 nap munkája ez.

Azt mondom, hogy ha nem olyan jellem vagy aki mindennel elégedetlen és a parlament előtt tüntet a 20 milliós traktorral h. "éhezünk" akkor ez egy kiváló megélhetés.

Nem könnyíti meg senki az öregem dolgát se, de ki segít ma kinek? :)

Ha elszánt vagy csak ajánlani tudom!

2012. febr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Az első azért nem egészen igaz. Ha nincs elég tőkéd a kezdéshez,ha nem tudsz gépeket venni,ha nem nagy területen gazdálkodsz,nincs szakértelmed,akkor nem fogsz megélni belőle. Körülöttem sokan gazdálkodnak,de csak annyi hasznuk van,hogy beleölik év közben a pénzt,a munkájukat nem számolják,év végén viszont egyösszegben kapják a pénzt.
2012. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, saját tőke nélkül szerintem is lehetetlen. Szerintem az is elég először, hogy nem kell mindenért a piacra menni, hanem ott van nálad a spajzban
2012. febr. 5. 08:10
 4/5 anonim ***** válasza:
én idén szeretnék elkezdeni foglalkozni vele, az előkészítéseket már elkezdtem tavaly, csak az időjárás közbeszólt, viszont én próbálom kreatívan, minimális tőkebefektetéssel megoldani. Nyilván a kéziszerszámokat meg a magok árát nem nagyon lehet megspórolni, de rengeteg ötletem van. Munkagép nélkül nyilván nem búzát fogok termeszteni egyébként... :)
2012. febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nos 100%-ban ez nem kiszámítható, hogy sikerül-e vagy sem, mivel az előző évben egyik ismerősömnek átlag 40 mázsa kukorica helyett lett 2 az időjárás miatt

előző évben pedig egy másik ismerősömnek az egész területet ellepte a víz, és kirohadt minden 100 hektáron


én azt javaslom, hogyha nincs szakértelmed, tapasztalatod, szerintem nincs, mivel itt kérdezgetsz, akkor csak nagyon óvatosan fogj hozzá, és vedd figyelembe, hogy elég kockázatos dolog mostanában a termés, és egy 20 éves szar etz traktor is több mint 1 millió ft, ezenkívül ha minimum 10 hektárnál kevesebb földet tudnál használni, nem igazán érdemes vele foglalkozni

egyébként ameddig nem találsz felvevőpiacot, alapból kifújt a terved, még ha be is válna, a felvevőpiac megléte a legfontosabb, ez nem úgy működik, hogy nyakamon a termés, az adósság, azt majd csak találok valakit, aki megveszi... ilyen esetekben bőven áron alul tudod eladni, ha egyáltalán kell valakinek


remélem konkrétabb válaszokat adtam mint az előzők, és látod, hogy semmi sem egyszerű és nagyon meg kell gondolni, hogy az ember mibe fektesse a pénzét

2012. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!