Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Apám bt-je a nevemen van. Én...

Apám bt-je a nevemen van. Én vagyok a beltag. Hogyan léphetnék ki?

Figyelt kérdés
18 évesen apám rávett, hogy írjuk a nevemre a bt-jét. Mivel magának is csinált adósságot, problémákat, úgy gondolom, velem is megtenné. Sosem bíztam meg benne teljesen, és most 20 évesen félek, hogy még el se kezdtem az életem, de máris problémám lehet apám miatt. Hamarosan külföldre költöznék, de előtte mindenféleképp ki kell szállnom a btből. A gond az hogy fogalmam sincs, mit kell tennem ehhez. Kell keresnem egy új beltagot? Anélkül nem megy? és utána? hova kell mennem? mennyi költséggel járhat? Ha apám nem megy bele a beltagcserébe, akkor nem tudok új beltagot szerezni. Neki van rá egy embere akinek a nevén volt a cég előttem is, de én nem tudom kire irathatnám. A cég csak papíron az enyém , apám intéz mindent, semmit sem tudok az egészről, csak azt hogy gondom lehet belőle. Ha nincs ember, aki az új beltag lehetne, akkor nem tudok kiszállni, csak ha felszámoltatom a céget? Mert ha apám nem egyezik bele, akkor kénytelen leszek azt megtenni. De azt sem tudom, hogy hogyan kell. Kihez kell mennem? Ügyvéd? És milyen költségekkel járhat a cég felszámolása? És mennyi ideig tarthat? Kérem aki jártas ezekben a dolgokban, segítsen! Ki kell lépnem belőle de azt sem tudom hol kezdjem!
2012. márc. 6. 10:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!