Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozásomat szeretn...

Egyéni vállalkozásomat szeretném kivinni Szlovákiába, mi ennek a módja és hol tudnám megérdeklődni ennek a menetét?

Figyelt kérdés

Itthon éppen hogy nem érem el az 5 milliós áfahatárt, ami nem sok, de ha ez felett van a bevételem akkor meg az áfát fizethetem és így elmegy a vevőim nagy része is.

Szlovákiában mennyi az egyéni vállalkozóknak az az áfa hatát ami itt az 5 milla, és ott most mennyi az áfa? vagy ott is van olyan lehetőség mint itt az eva?(ami ha jól tudom 30 millióig van) mert itthon még nem is lehetek evás mert kezdő vagyok és állítólag meg is fog szűnni.

Az érdekelne hogy ott kint évente kb mennyiből lehet fenntartani egy vállalkozást. Úgy terveztem hogy Komárom túlsó felén ami már Sk, ott venni 1 tanyát vagy bérelni 1 házat ahova be vagyok jelentkezve én és a vállalkozásom, de itthon bács kiskunban ahol lakom itt maradna minden, csak oda fizetnék, és onnan hoznék kisteherautót is.

minden választ előre köszönök.


2012. márc. 23. 14:19
 1/5 A kérdező kommentje:
És még annyi érdekelne hogy ha sikerült kivinnem akkor ott kell keresnem egy új könyvelőt vagy maradhat az itthoni?
2012. márc. 23. 14:22
 2/5 anonim válasza:
54%
Sztem tuti, hogy kinti könyvelő kell mert, gondolom én az itthoni nincs tisztában a kinti jogszabályokkal. Érdekelne engem is ez a dolog.
2012. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
2012. márc. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben belevágsz és átviszed a céget, mindenképpen szlovák konyvelot kell keresni, mert teljesen mások a szlovák konyvelés, adózás, járulékfizetés szabályai és szlovák nyelven kell a konyvelést vezetni.
2012. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, főleg a linket. nagyon sokat segítettél vele :)
2012. márc. 24. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!