Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft vagy egyéniválalkozás?...

MYke kérdése:

Kft vagy egyéniválalkozás? Hozzá értők vagy témában jártasak véleményët várnám! Amit tudni kell munkahelyem van! Emelett szeretnék nyitni egy vegyes boltot egyenlöre 1 fövel egy pénztárossal!

Figyelt kérdés
Kft vagy egyénivàlalkozàs? Hozzà értők vagy témában jàrtasak vélemènyët vàrnàm! Amit tudni kell munkahelyem van! Emelett szeretnék nyitni egy vegyes boltot egyenlöre 1 fövel egy pénztárossal! Emelett besegiteni még lenénk benne 3 an! A bolt az màr megvan! Nyitó árukészletre hitelt vennék fel! A boltot 1 éve zárták be! Anyagi csöd miatt! Szerintetek egy kisebb településen (800 fökb) menne 2 bolt melett egy 3.? Olcsòbb àrukèszletre törekedve persze? ÉS h a bolt mar megvan! ÉS eddig is önkiszolgáló vegyes bolt ként üzemelt! Kérdésem hogyan kezdjek bele az egészbe tippeket ötleteket tanácsokat. Várok! Minden ami hasznos lehet!
2012. márc. 27. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Különbségek az egyéni vállalkozás és kft. között:


Egyéni vállalkozásban van jó pár tevékenység, amelyet csak akkor végezhetsz, hogyha megvan hozzá a megfelelő képesítésed. Az eladói tevékenység is lehet ilyen. Ilyenkor papírral kell igazolni, hogy megvan a képességed hozzá. Vannak persze képzettség nélkül végezhető tevékenységek is. Ehhez könyvelő kell, hogy megmondja pontosan melyik ilyen.

Kft-nél bármilyen tevékenységet végezhetsz szakképesítés nélkül is.

Utóbbinál, alapításkor kell, hogy legyen ügyvéd a könyvelő mellett, ennek ügyvédi díja van (30-50e Ft körül) és kell tőke (500e Ft).

Egyéni vállalkozás indítása illetékmentes és nem szükséges hozzá ügyvéd, sem alapításkor, sem a későbbiekben. Ennél a formánál csak egy könyvelőre van szükség.

Egyéni vállalkozóként is lehetnek alkalmazottjaid, lényegében hasonló körülmények között, mintha kft alatt lennél.

Egyéni vállalkozás egy nap alatt megszüntethető, egy kft-nél ez akár 1 évig is elhúzódhat. Egy kft azonban el is adható, hogyha jól megy.


Egyelőre ennyit tudtam összeszedni. Az elképzeléseiddel mindenképp kérd ki egy könyvelő tanácsát!

2012. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséged! Megmondom őszintén kft től félek ha nem menne a bolt! Ha menne persze jobb lenne mert kedvezőbbek a feltélei! Szerinted ha megpróbálnám ev. ként és ha megy akkor átálnák kft re így célszerü lenne? És még egy kérdés hogy hitlet már vállalkozóként célszerübb felvennem?vagy igy magánszemélyként megalapitás előtt mivel van munkahelyem és "lessz is"...! A válaszod előre is köszönöm.....
2012. márc. 29. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemes egyéni vállalkozásként kezdeni, és utána kft.-re átváltani, ha minden jól megy.

A hitel kérdés az más, ez sokkal mindentől függ, jól körül kell járni. Ebben mindenképp egy hozzáértőnek a véleményét kérd ki, de személyesen és mindent körüljárva. Így nem tudok ebben tanácsot adni, mert sok mindentől függ.

Sok sikert!

2012. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
TAkkor egy pàr hitelügyintézö ajànlatàt kikérni ha jól értem! ÉS a legjobb ajánlatot megfontolni! Félek a hiteltöl de sajnos àrukészletre felkell vegyem! Kb 1 miliót!!mihamarabb megpróbálnám visszafizetni addig nem nyulnák inkàbb a haszonhoz! Mivel végülis a megélhetéshez van munkahely! Köszönöm a segıtséged! Hasonló témában tevékenykedsz te iss??????
2012. márc. 31. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyéni vállalkozóként tevékenykedem, de más körökben. Viszont több dologban képbe vagyok ezekkel kapcsolatban. Én is több lehetőséget fontoltam meg (Kft, egyéni vállalkozás, EVA-s Bt vásárlás, stb.) így némileg tisztában vagyok a fontosabb dolgokkal. De mivel hitelre még soha nem volt szükségem, így azért nem tudtam ebben érdemben segíteni.
2012. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!