Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyitottam egy sörözőt, milyen...

Nyitottam egy sörözőt, milyen engedélyeket kell beszereznem? Esetleg melyik mennyibe kerül? Az ÁNTSZ mire figyel?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Akartad ínri hogy nyitni akarsz?

Mert az engedélyek nélkül nem is nyithatod meg, ha még is megtetted akár a mai napon is milliokra büntethetnek.

2012. márc. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb. 2 év óta a nyitási engedélyt megadják abban a percben, ahogyan azt kéred, de jogszabály szerint minden olyan szakhatósági engedéllyel rendelkezned kell, amivel rendelkezik bármely más, egyébként már évek óta működő üzlet. Pl. ÁNTSZ: vízminőség, hideg-meleg vizes mosogatás, étel-ital áruk tárolása, hűtése, mellékhelyiségek stb. Tűzoltóság, Katasztrófa Védelem, APEH = pénztárgép, számlatömb, nyugta, vásárlók könyve stb. Állítólag 5 szakhatóság van.

Gyorsan járj utána, és intézd el, különben nagyon gyorsan megközelítheti a kirótt bírságok sorozata a milliót is.

2012. márc. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az 5.-ik szakhatóság (ezen gondolkodtam idáig) a VÁM-osok, de ők időközben beolvadtak az APEH-ba, azóta van NAV. Ők a jövedéki engedély meglétét, a jövedékis termékek (dohány, szeszes-ital) eredetének vizsgálatát, a forgalmazásukhoz előírt szabályok betartását ellenőrzik.

2012. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 menta34 ***** válasza:
Ha értelmesen leírod mi a helyzet, milyen papírok vannak, mit árulsz, stb. szívesen segítek, de erre nincs mit válaszolni:)
2012. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Menta!

Mit gondolsz, egy sörözőben vajon mit árul?

A feltett kérdésből az is látszik, hogy a kérdező kiváltotta a vállalkozói igazolványt, rögtön megkapta a nyitási engedélyt.

Most futkározik a különböző szakhatósági engedélyek beszerzése után, mert eddig még azt sem tudta, hogy az ANTSZ mire fog figyelni.

2012. márc. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 menta34 ***** válasza:
Alapvetően az a kérdés kell-e külön engedély neki, azaz lesz-e étel, vendéglátás, stb. Gondolom cigarettát nem árul azt az önkormányzaton mondták volna neki, stb.
2012. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!