Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi szükséges egy zöldségbolt...

Mi szükséges egy zöldségbolt beindításához?

Figyelt kérdés

* Milyen végzettség szükséges

* Kb. mennyi tőke

* Milyen berendezések

* Milyen fizikai/műszaki állapottal kell rendelkeznie az épületnek?


Aki zöldségboltot üzemeltet, átlagosan mekkora bevételekkel és kiadásokkal számol havonta, alkalmazott nélkül? (2000 fős település 2. boltja lenne jól frekventált helyen, 60-70 m2-es üzlethelyiségben, várhatóan friss és finom zöldség- és gyümölcsfélékkel, mérsékelt áron).


Tanácsokat, ötleteket, tapasztalatot, üzletpolitikai irányadást szívesen fogadok! :)

Köszönöm!



2012. ápr. 24. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Végzettség nem kell. Tőke minimum a zöldség feltöltéséhez, rekeszekhez, mérleg.

Antsz szabályozást kérdezd.

Mi próbáltuk, nem jött be, hatalmas veszteséget termelt.

2012. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

változó,van mikor egésznap 30000,vannak jó napok és rosszak,pl szombatonként 150-200ezer.

nyáron sokkal jobb a bevétel,télen nem igazán. szóval még időben vagy:) (1900-2000s településen!)

2012. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok,1normál nap pedig: 50-80E
2012. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Hasznos volt! :)
2012. máj. 17. 13:31
 5/13 anonim ***** válasza:

KELL végzettség hozzá, kereskedő-boltvezetői...na és hozzá értés, mert friss áru!!! ezért bukják be sokan..nem értenek hozzá..

Töke kb 2 millió

-mérleg, pénztárgép, álványok, rekeszek..

2012. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Zöldséghez már pár év óta nem kell boltvezetői, kereskedelmi végzettség.
2012. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hm, érdekes ez, tavasszal még kellett, bár nem a zöldséghez, hanem a bolthoz:)))piaci árusitáshoz persze, hogy nem kell:) de ha BOLTOt nyitsz kell:)) Tesómé nyitottak tavasszal és azért nem a bátyám nevén mert nincs meg a boltvezetőije, a sogórnőmnek meg igen..na mindegy..
2012. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok, bemásoltam egy pár infót..csak, hogy a felesleges "zöldség"-ket irok lássák:

Zöldséges

Tevékenységi leírás: Olyan üzletek tartoznak ide, ahol zöldség- gyümölcs, csomagolt élelmiszer és italáru kerül forgalmazásra.

Fő jellemzője: az értékesítés főleg pultos kiszolgálással történik, esetleg savanyúság kimérés.

1. Személyi feltételek:

*Szakirányú végzettség (boltvezető, eladó)

*Egészségügyi könyv

*Foglalkozás egészségügyi orvosi szerződés

*Vállalkozási forma

2.Tárgyi feltételek:

*Üzlethelyiség

*Engedély (regisztráció)

Megfelelő kialakítás:

Zöldség forgalmazás feltételei:

Csomagolás esetén kétfázisú mosogató és kézmosó, kések

Kosármosó biztosítása: (kosárhasználat esetén)

Kukamosó biztosítása

a, Szociális helyiségek:

*fekete-fehér öltözőszekrény

*tusoló 5 fő felett

*WC előtérrel, kézmosóval

*Megfelelő ruházat

2012. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amúgy meg az a minimum ha valaki ezt elvégzi akkor boltot akar, nem esik annyira pofára..bár még ez nem garancia rá:)

Mindenki azt hiszi, hogy olyan könnyű, aztán meg jönnek, hogy ő lehúzta a rolót, persze, hogy le..előtte el kéne menni dolgozni , mint boltvető alkalmazottként és ha az megy akkor a saját is megy:)

2012. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!

Azt hiszem írtam is, bolt lesz (nem piaci stand), családi vállalkozás keretein belül, apu vállalkozó, minden papírja megvan, én leszek az alkalmazott, tehát meglopással, csalással és hasonló okból adódó deficittel nem számolunk, nekem se kell végzettséget csinálnom a közgázos diplomám mellé. :) A helyiség is adott, csak fel kell újítani (falak belső javítása, festéte, korszerűsítés) és a berendezéseket kell beszerezni (modern polcok, kosarak, ládák, pénztárgép és apró kellékek /árazó, táblák, papírok, bélyegzők, stb. és persze az engedélyek/)

Látok benne fantáziát, megbízható beszállítóva dolgoznék és talán olyan speciális szaktudást nem igényel (a zöldségeket ismerem, nagyjából tudom mit hol és milyen módon célszerű tárolni, kínálni).

2012. aug. 6. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!