Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Millió forintból milyen...

Kyani_Gábor kérdése:

Millió forintból milyen vállalkozást nyitnátok? Akár társulnék is! Befektetés, addnekem, tőzsdézz, stb nem érdekel. Viszont épkézláb ötletet szivesen fogadok, olyan emberektől, akiknek tippjük van, de pénzük nincs.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 28. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány millió? Egy?
2012. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem millió kevés arra hogy valaki eladja az ötletét... ha már annyiból meg lehet csinálni akkor inkább ő maga egyedül összeszedi rá a pénzt - ahogy én is.


Annyit tudok mondani hogy légy kreatív, vagy csak gondolj bele hogy mi az amit te szeretnél, de ebben az országban, vagy városban ahol laksz még nincs olyan.

Én általában "lopom" és feljavítom az ötleteket.

2012. ápr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Az elmúlt 10 éves tapasztalatom az, hogy ilyen módon csak nagy szerencsével fogsz tudni becsületes vállalkozótársat találni. Vannak ilyenek, de ők, ha tényleg életképesnek tűnő ötleteik vannak, akkor épp úgy gyanakvóak egy befektetővel, mint te is lehetsz egy pénzedre pályázóval szemben. Ha ötletgazdát keresel, akkor pl. olyan iparági szakkiállításokat keress, amiben te is látsz fantáziát és esetleg rátalálsz egy olyan valakire, akinek az ötletéhez ekkora összeg is elég lehet.


A másik nehézséget az jelentheti, hogy manapság 1 millió Ft nem ad túl tág vállalkozási lehetőséget. Nem lehetetlen, de 10 ötletből, ha egy a nyerő. De most akkor sokat mondtam, mert egy vállalkozásban a jó ötlet semmit sem ér, ha nincs benne egy jó képességű ember, aki a hátán viszi az egészet - legalább az első néhány évben. Kicsit sem mellékes, hogy a magyar adók és járulékok leginkább az induló vállalkozásokat lehetetlenítik el. Tehát szinte csak olyan vállalkozás jöhet szóba, amely filléres beruházásokat igényel és nagyon gyorsan nyereségessé tehető.


Én magam 3 éve keresem azokat a befektetési lehetőségeket, amelyek tiszta, a magyar jogszabályi követelményeknek is eleget tévő bevételeket teremt számomra. Ebben az időszakban, a vállalkozásra szánt pénzem csak veszteséget termelt. Csak olyan emberek kerestek meg, akiknek a pénzem kellett és irdatlan hülyeségeket találtak ki arra, hogyan csalják ki tőlem. A jó ötletekkel rendelkező emberek pedig általában egy vállalkozás vezetéséhez nem értettek. Ha értenek, akkor maguk csinálják meg a saját szerencséjüket.


Ugyanakkor a pénzügyi befektetésre fordított összegek pedig nyereséget termeltek. Ha nem is hamar, de rájöttem, hogy mivel kell foglalkoznom, ha jót akarok magamnak.


Ezzel együtt, a lehetőséged megvan, hogy egy vállalkozás hozza meg számodra a kiugrást, de a tanács az, hogy mielőtt belevágsz, jól vizsgáld meg, hogy megvédd magad a pofára eséstől.

2012. ápr. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Egy millió kevés. De ha több emberrel együtt dolgoztatod a pénzedből vett eszközt akkor nem csak lehetőségképpen merül fel a haszon. info@fusionmedia.hu címre írj és adok egy két tanácsot a tapasztalataim alapján.
2012. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Üdv!

Köszönöm a válaszokat. Az eleje sajnos lemaradt. :-)

3-5 millióról van szó.


Jelenleg is vállalkozó vagyok, de a jogszabályok nem segítenek, ezért nyargalnék másfelé.

:-)


Utolsó elöttinek: Befektetéssel kapcsolatban van egy barátom, nagggggyon jó pénz van benne. Ha érdekel beszéljünk privin, megadom a számát, és egyeztettek. ;-)

2012. máj. 5. 21:13
 6/8 anonim válasza:
Nekem van erre jó ötletem. Tuti befektetés, csak nem gyors haszon.
2012. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Gsm üzletet szeretnénk nyitni, a szerviz része 100%-ban megvan (gépek és tapasztalat), webáruház, műhely, nagyker kapcsolat. A tőke arra kell, hogy a webáruházon és/vagy a bolton keresztül eladott árut megfinanszírozzuk, valamint a az utánvétből visszafolyó pénz idejét felgyorsítsa, s végezetül a vásárló által visszaküldött (nem erre gondolt, stb) árut mint nem várt raktárkészlet kezeljük. Nekünk az is jó ha más csinál boltot (kis rizikó), s a gsm szerviz munkából magas jutalékot biztosítunk.
2012. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem van otletem,ha meg erdekel,irj.
2013. dec. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!