Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Párom most indította a vállalk...

Párom most indította a vállalkozását, mint asztalos. Tudnátok nekem segíteni, hogy ez havi szinten milyen járulékos költséggel jár?

Figyelt kérdés

Sajnos a könyvelő akit találtunk már a telefont se veszi fel; így addig jutottunk h kiváltotta a vállalkozóit és minden "lepapírozott" az APEH-nál.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2012. ápr. 30. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
keressetek egy normális könyvelőt
2012. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ezen vagyunk, csak jó lenne tudni sacper legalább...
2012. ápr. 30. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Az új és normális könyvelő megmondja... 108 ezer után minden járulék kb 70-80 ezer forint-.
2012. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vissza kell kérdeznem, hogy ezt miért a vállalkozás beindítása _után_ teszed fel, és miért nem előtte?


Megfelelő piackutatás és a pénzügyi tájékozódás nélkül hatalmas kockázatot vállaltatok ezzel.

Bocs, hogy nem tudok normális választ írni a kérdésre, de nem értem, hogy kerülhetett sor erre.

2012. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ez így elég bonyolult, itt gyakorikerdeseken...mivel egyéni vállalkozó, saját maga után kell fizetnie a járulékokat (E.bizt, TB..stb), pontosan nem tudom ez mekkora összeg, 30-40eFt minimum van most... tehát így minden hónapban ennyi hátrányról indul..

Javaslom egy főállás mellett a vállalkozást(pl. vagyonőr,diszpécser 24\7h beosztással, így egy hónapban 20szabadnapja van), mivel így mentesül a járulékfizetés alól, plusz egy fizetés mindenlinek jól jön! szvsz

Természetesen többet kell dolgozni, de hidd el ez sokkal jobb, mint teljes anyagi csődbe jutni...így látatlanba beleugrani egy vállalkozásba, sajnos könnyen előfordulhat.

De sok sikert kívánok a munkához:)

2012. szept. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ezért vásároltam részesedést már működő vállalkozásokban, hiszen a tőkejövedelmnek sokkal kedvezőbb az adózása (0-16%), illetve azért külön munkát nem kell végeznem. Ráadásul ebből már több a jövedelmem, mint a fizetésem. Saját vállalkozást nem mernék indítani.
2012. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ez érdekelne engem is, tudnál róla írni pár szót?

Milyen vállalkozás "résztulajdonosa" lettél? Mekkora részesedést vásároltál, és ezeknek hány % az éves hozamuk?

Persze ha nem titok

2012. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Írhatok róla, de nekem ez egyfajta szakmám, tehát kérésed olyan, mintha egy orvostól kérném, hogy tanítson meg a mesterségére. Számviteli, tőkepiaci, közgazdasági ismeretek + rengeteg tapasztalat segít engem.


Tőzsdén jegyzett cégekbe fektetek, 5-10 évre visszamenőleg vizsgálom az árbevétel és profit alakulását, az eladósodottságot, az egyéb körülményeket.

Mivel ezek nyrt-k, szigorú előírások vonatkoznak rájuk könyvelés terén.


A részesedés elhanyagolható mértékű, hiszen ezek a cégek tíz, százmilliárd forintos nagyságrendű kapitalizációval rendelkeznek.


Az éves hozam az alábbiakból becsülhető meg, ami 15-30% közé tehető évesítve:

- saját tőke arányos megtérülés

- milyen nyomott árfolyamon veszem meg

- milyen túlértékelt árfolyamon adom el

- mennyi osztalékot fizet

A vétel és az eladás között normális esetben 5-10 év is eltelhet, illetve előfordul, hogy nem történik eladás.


De ez csak egy kis része az egésznek, van ezer más körülmény még ezen kívül.

2012. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!