Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként végezhető ilyen jellegű tevékenység?

Figyelt kérdés
Informatikus vagyok, néha ismerősöknek javítok gépet, telepítek stb. Van egy pár kisebb cég, illetve egyéni vállalkozó ismerősöm akiknél elkélne a számítógépek karbantartása, telepítése. Viszont nem tudok nekik számlát adni. Vállalkozóit nem akarok kiváltani mert ez csak időszakos munka lenne, néha néha. Évente max 200ezret keresnék vele. Ilyen jellegű tevékenységhez lehetek adószámos magánszemély, hogy tudjak számlát adni az elvégzett munkáról? Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 8. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a tevékenységgel nem lehetsz.

Ha nem akarsz vállalkozóit kiváltani, foglalkoztassanak megbízási szerződéssel.

2012. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Áh... mindenáron ragaszkodnak a számlaadáshoz:( akkor ez bukta? Azért, hogy havonta megcsinálok 3-4 gépet, 10-20ezer forintért, nem érdemes kiváltani vállalkozóit... Semmi más lehetőség nincs arra az egyéni válllalkozáson kívül, hogy számlát adhassak? Amúgy van bejelentett 8 órás munkaviszonyom, csak jó lenne egy kis mellékkereset, és nem feketén.
2012. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rossz nickel küldtem, szóval a kérdező voltam.
2012. máj. 8. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!